Ви тут:
Суспільство Україна 

Вісім років Революції Гідності та Свободи: які заходи заплановані цьогоріч

Вісім років Революції Гідності та Свободи: які заходи заплановані цьогоріч

11 листопада презентували цьогорічну соціальну кампанію та оголосили план заходів до Дня Гідності та Свободи, який в Україні відзначатимуть 21 листопада.

Про це повідомили під час пресконференції в “Укрінформ”.

Музей Революції гідності розпочне заходи до Дня Гідності і Свободи всеукраїнським флешмобом #бути_гідним.

“Ми продовжуємо традиції попередніх років. Флешмобом #бути_гідним з 11 листопада пропонуємо суспільству, усій країні та й не лише у межах офіційних заходів, але й за кордоном доєднуватися діаспорі, іншим громадам. Він (флешмоб – ред.) існує вже декілька років”, – розповів генеральний директор Національного музею Революції гідності Ігор Пошивайло.

Він також закликав українців у День Гідності і Свободи бути солідарними з учасниками Майдану, пов’язавши синьо-жовту стрічку на руці, сумці, автівці.

20 листопада буде запущена вулична соціальна кампанія під гаслом “Вільні творити майбутнє”. Ідея – попри різні політичні погляди, українці вміють об’єднуватись задля відстоювання основних цінностей. Прагнення свободи пробуджує гідність.

Окрім того, у школах будуть проведені тематичні уроки, присвячені Дню Гідності і Свободи, плануються також конкурси в рамках відзнаки Героїв небесної сотні. Зокрема, конкурс наукових студентських робіт імені Героя України Сергія Кемського. У музеї Івана Гончара відбудеться відкриття виставки картин Ігоря Зозулі “Вернісаж”. Планується науковий форум, на якому обговорюватиметься тема “Сучасні медіа та революції нового типу в Україні та світі”.

“Буде толока на Алеї небесної сотні. 19 листопада о 10 годині ми запрошуємо усіх охочих”, – додав Ігор Пошивайло.

Він також анонсував відкриття нового виставкового простору музею Революції гідності.

20 листопада о 15:00 в інформаційному центрі Музею Майдану відбудеться показ фільму “Історія українських майданів”. Також у цей день відкриється якісний мультимедійний проєкт “Відчуття Майдану”.

Читайте також: На Полтавщині готуються до відзначення Дня Гідності та Свободи

Як наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, важливо розуміти, що коли йдеться про Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року – йдеться у першу чергу про акти боротьби на незалежність України, боротьби за права людини та людську гідність.

“Це провдовження великої історії. Як мінімум, столітньої історії, коли ми боролися за свою державність. Це один процес, одна тяглість одного і того самого процесу – боротьби за речі цінні, речі важливі, речі, які роблять нас цивілізованою демократичною спільнотою, цивілізованою демократичною нацією”, – зазначив Антон Дробович.

Фото: ілюстративне

Система Orphus