Ви тут:
Суспільство Україна 

Від 3 до 7 тисяч гривень: Верховна Рада запровадила штрафи за продаж лікарських засобів дітям

Від 3 до 7 тисяч гривень: Верховна Рада запровадила штрафи за продаж лікарських засобів дітям

Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів у заборонених законодавством випадках та встановлення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів особам, які не досягли чотирнадцяти років (малолітнім особам)”. За проголосували 315 депутатів.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Законопроєкт № 5123-1 вносить зміни до Кримінального Кодексу України – вводить штрафи за порушення заборони. Аптекарі та кур’єри при першому порушенні будуть оштрафовані від 3,4 тис. грн до 5,1 тис. грн. За повторне порушення протягом року – від 5,1 тис. грн до 6,8 тис. грн.

“Ця ініціатива спрямована на обмеження доступу підлітків до лікарських засобів. За статистикою, у 60% випадків діти-самогубці використовують лікарські засоби, щоб вкоротити собі віку. Для них це найдоступніший спосіб суїциду. Але того, щоб закон запрацював, потрібно запровадити санкції для порушників”, – зазначив Радуцький.

Нагадаємо, влітку парламент підтримав наш закон щодо заборони продажу медичних препаратів дітям до 14 років. У серпні, після підпису Президента, він почав діяти.

Система Orphus