Ви тут:
кримінал Суспільство Україна 

Вербували українських моряків: прикордонники припинили діяльність міжнародного каналу торгівлі людьми

Вербували українських моряків: прикордонники припинили діяльність міжнародного каналу торгівлі людьми

На Одещині правоохоронці припинили діяльність міжнародного каналу торгівлі людьми. Протиправна схема полягала в тому, що зловмисник вербував українських моряків, які мали проблеми з дозвільними документами та перебували у скрутному становищі.

Як повідомили у прикордонній службі, канал торгівлі людьми організував уродженець Херсонщини разом зі спільниками із-за кордону. За кожного завербованого українця злочинець отримував по 2 тисячі доларів США.

Фігурант злочинної схеми обіцяв вирішити “питання” щодо влаштування їх на високооплачувану роботу на суднах далекого плавання за кордоном. Зрештою, місцем роботи цих моряків ставали яхти, які займалися “туристичними турами” для нелегальних мігрантів із Західної Азії до Греції та Італії.

Окрім того, жертвами протиправної діяльності були не лише моряки, а й інші громадяни, які не мали жодних навичок в судноплавстві.

Як результат, більшість українських моряків замість значних заробітків отримали великі терміни ув’язнення в країнах ЄС, а чимала кількість нелегальних мігрантів гинула у Середземному морі.

Наразі фігуранта злочинної схеми затримали та повідомили йому про підозру у торгівлі людьми.

Фото Державна прикордонна служба України

Система Orphus