Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Вчителям, які не вакцинувались проти COVID-19, не оплачуватимуть лікарняні та не нараховуватимуть стаж

Вчителям, які не вакцинувались проти COVID-19, не оплачуватимуть лікарняні та не нараховуватимуть стаж

Освітян, які не зробили щеплення проти COVID-19, відсторонятимуть від роботи з 8 листопада. Ті вчителі, яких відрахують, залишаться без зарплати та стажу за цей час, а також не отримають виплат лікарняних.

В.о. голови Держпраці  Ігор Дегнера на пресбрифінгу наголосив, що стаж для розрахунку виплат, пов’язаних з тимчасовою втратою працездатності, прив’язується до того періоду роботи, за який сплачується Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) із зарплати, пише 24 канал.

Зарплата працівника сплачується за фактично виконану роботу. Якщо людина не виконує роботу, бо відсторонена, то й нарахування заробітної плати не відбувається.

“Відповідно, ті всі стажі, які прив’язані до сплати ЄСВ, також не враховують цей період”, – наголосив Дегнера.

Чиновник додав, що також працівникам, яких відсторонять від роботи за відмову від вакцинації проти коронавірусу, не надаватимуть допомогу за лікарняними листками.

Адже допомога з тимчасової втрати працездатності у цьому випадку не фінансується, оскільки, відповідно до законодавства, соціальне страхування втрачено працівником за час лікування.

Тож у разі відсторонення від роботи без збереження зарплати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму у такий період відсутній.

Нагадаємо, профспілка освітян прохає рішення про відсторонення невакцинованих працівників відтермінувати на місяць.

Система Orphus