Ви тут:
Суспільство 

Vax: Оксфордський словник назвав найпопулярніше слово 2021 року

Vax: Оксфордський словник назвав найпопулярніше слово 2021 року

Слово Vax є короткою формою слова vaccine (вакцина) та похідних від нього, таких як вакцинація, вакцинуватися. За версією укладачів Оксфордського словника, Vax стало словом 2021 року.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Оксфордський словник.

“Немає слова, що краще відображає атмосферу цього року, ніж Vax. У 2021 році його використовували в 72 рази частіше, ніж минулого”, – повідомили на сайті словника.

Крім того, з’явилися такі неологізми, як: vaxxie (ваксі) – фото, зроблені під час вакцинації, за аналогією з селфі, а також нові похідні від цього слова, наприклад, anti-vaxxer (противник вакцинації) або double-vaxxed (людина, вакцинована двома дозами), або – vax pas (паспорт вакцинації).

Британські лінгвісти зазначають, що тенденція до більш частого вживання аналогів слова Vax зафіксована багатьма мовами.

Слово Vax англійською мовою існує з 1799 року. Воно походить від латинського vacca – корова. Тоді британський лікар Едвард Дженнер розробив вакцину від натуральної віспи, використовуючи вірус коров’ячої віспи, безпечної для людини. Його препарат отримав назву – вакцина.

Минулого року укладачі Оксфордського словника не змогли вибрати найпопулярнішого слова. Експерти заявили, що 2020 рік неможливо описати одним словом.

Фото media.pogliad.ua

Система Orphus