Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні затримали осіб, які планували вбивство Міністра аграрної політики Романа Лещенка

В Україні затримали осіб, які планували вбивство Міністра аграрної політики Романа Лещенка

Поліція затримала двох осіб, які планували замах на Міністра аграрної політики Романа Лещенка.

Про це повідомив Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський на брифінгу 18 листопада, повідомляє Еспресо. 

У серпні 2021 року до поліції надійшла інформація, що громадянка України шукала кілера для вчинення замовного вбивства іншого громадянина України. Під час перевірки виявили ще одного замовника – основного, який є громадянином США.

Згодом замовники приїхали, щоб переконатися, що замовлення виконане. А після того, як “було висловлено побажання” вбити жертву, поліція зімітувала його вбивство та надіслала замовникам фото “трупа”, а також відео нібито похорону. 

Зазначається, що усе спілкування задокументовано.

“Учора, 17 листопада, була зустріч замовників та кілера. Було надано завдаток у розмірі 20 тисяч доларів”, – сказав Монастирський.

Спроба вбивства пов’язана безпосередньо з діяльністю Лещенка в 2018 році, ще до заняття ним будь-якої державної посади.

Зазначається, основний мотив – це гроші, які Лещенко начебто у 2018 році не повернув громадянину США.

Сам Лещенко наголосив, що його нічого з тим чоловіком не повʼязує, і що той займався шахрайством із насінням для посіву.

Вбити Лещенка мали, коли американець вже прибув би до США.

“Статті, за якими буде оголошено підозру, є особливо важкими. За них передбачено покарання аж до довічного позбавлення волі. Справедливість звичайно ж оцінить суд”, – заявив міністр.

У пресслужбі Офісу Генерального прокурора повідомили, що правоохоронці задокументували протиправну діяльність і затримали організаторів під час проведення розрахунку.

Наразі  громадянину США та його довіреній особі повідомлено про підозру у замаху на вбивство, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, викрадення людини та вимагання (ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 27, п.п. 6, 11, 12 ч.2 ст. 115; ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 121; ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 146; ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 189  КК України). Вирішуються питання щодо обрання їм запобіжного заходу.

Перейти до вмісту