Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

В Україні вийшов друком перший підручник для вчителів про Голодомор

В Україні вийшов друком перший підручник для вчителів про Голодомор

В Україні вийшов друком перший в Україні навчальний посібник для вчителів історії та громадської освіти “Голодомор 1932–1933 років — геноцид української нації”.

Його підготували Національний музей Голодомору-геноциду та Інститут досліджень Голодомору. Отримати посібник можна безкоштовно.

Видання висвітлює передумови, обставини та наслідки Голодомору 1932— 1933 pp. – геноциду української нації – та масових штучних голодів 1921-1923 pp. і 1946-1947 pp. в широкому історичному контексті української й всесвітньої історії. Автори подають ґрунтовний фактологічний матеріал, поєднаний з аналітичним осмисленням різних аспектів злочинів комуністичного тоталітарного режиму, повідомили у Музеї Голодомору.

Читайте також: Діти – найвразливіші жертви геноциду: УІНП розпочав інформкампанію до 88-х роковин Голодомору

Посібник містить документи, фотографії, статистику та мапи, що доповнюють історичний наратив. Видання охоплює широкий спектр тем, які розкривають передумови, хід та наслідки злочину:

– національно-визвольна боротьба 1917-1921 років;

– масовий штучний голод 1921-1923 років;

– політика комуністичного тоталітарного режиму напередодні геноциду;

– організатори, виконавці  та механізм вчинення Голодомору;

– причини та наслідки масовий штучний голод 1946-1947 років;

– наслідки та засудження злочинів тоталітарного режиму.

“Посібник пройшов апробацію в гімназіях та коледжах Хмельницької області та отримав схвальні відгуки від вчителів. Навчальне видання сприятиме формуванню в школярів загальнолюдських та національно-державних цінностей, громадської відповідальності, нетерпимості до порушення прав людини, активізації бажання брати участь у розбудові громадянського суспільства та правової соціальної української держави”, – зазначила директорка Інституту дослідження Голодомору, докторка історичних наук та одна з авторок посібника Світлана Маркова.

За словами Світлани Маркової, посібник стане у нагоді не лише вчителям історії, але й вчителям правознавства, громадянської освіти, викладачам, працівникам культурно-освітніх установ, журналістам, студентам, учням та всім, хто цікавиться історією України.

Вчителі можуть отримати навчальний посібник “Голодомор 1932-1933 років геноцид української нації” цілком безкоштовно. Для цього слід зареєструватися за посиланням.

Контактні телефони: 044 – 254 – 45 – 12, 044 – 254 – 45 – 11

Система Orphus