Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні не виявили штаму COVID-19 “Омікрон”, – Віктор Ляшко

В Україні не виявили штаму COVID-19 “Омікрон”, – Віктор Ляшко

За 29 листопада в Україні не виявили штаму COVID-19 “Омікрон”, який викликав занепокоєння у Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Однак усі зразки, відмінні від “Дельти”, будуть ретельно досліджувати, повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу, передає УП.

“Україна має потужності для мультигеномного секвенування (аналізу геному вірусу), яке дозволяє виявляти нові штами  COVID-19. Крім цього, в Україні діє система направлення на секвенування зразків із районів, де є значні сплески захворюваності від людей, які повернулися з-за кордону або мають атиповий перебіг хвороби”, – сказав Міністр.

Поява штаму “Омікрон” не має вплинути на діагностику COVID-19, запевняє міністр.

Для розуміння особливостей перебігу хвороби після інфікування “Омікроном” необхідний час – від кількох днів до кількох тижнів, наголошує Ляшко.

“Поява нових небезпечних штамів – можливий наслідок нерівномірного розподілу (вакцин – ред.) та сумніву щодо вакцинації у світі. Основна маса нових штамів з’являється у країнах з низьким рівнем доходу і низьким охопленням вакцинації”, – пояснив Ляшко.

Повідомлення про новий штам збіглося у часі зі зростанням кількості випадків у Ботсвані та Південній Африці, але епідеміологічні дослідження, які підтвердять або спростують зв’язок між зростанням випадків та штамом “Омікрон”, ще тривають.

Зростання кількості госпіталізацій у ПАР може бути пов’язане зі збільшенням загального числа інфікованих людей, а не з інфікування штамом “Омікрон”, каже міністр.

Міністерство охорони здоров’я уже розробляє заходи для запобігання зараженню громадян України цим штамом коронавірусу. Зокрема, для мандрівників, які провели у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік більш як 7 днів протягом останніх 14 днів, потрібно пройти 14-денну самоізоляцію.

«Дослідження нового штаму тривають. Очікується, що більше інформації буде доступно найближчими тижнями. Але вже зараз ми закликаємо наших громадян утриматися від поїздок до країн, де було виявлено новий штам.  На урядовій нараді в понеділок вранці прийнято рішення не пускати на територію України без проходження самоізоляції осіб, які перебували на території визначених країн Південної Африки більше ніж 7 днів протягом останніх 14 днів. Надалі перелік країн може бути розширений», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Українці, які наразі перебувають на території зазначених країн, мають чітко дотримуватися протиепідемічних вимог, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів захворювання.

Система Orphus