Ви тут:
PROвсе Суспільство 

В Україні хочуть зобов’язати користувачів банківських карт оформляти SIM-карти за паспортом

В Україні хочуть змусити користувачів банківських карт оформляти SIM-карти лише по паспорту

Депутати працюють над законопроєктом, який зобов’язує громадян України, мають фінансовий номер телефону (номер, яким прив’язані служби банку, такі як подвійна перевірка та мобільний банкінг), переводять свої SIM-карти на контракт з обов’язковою перевіркою паспортних даних власників.

Про це повідомляє ain.ua.

Зараз в Україні є дві форми надання мобільного зв’язку: контракт та припейд. Якщо абонент укладає з оператором договір публічної оферти, купуючи не прив’язану до персональних даних SIM-картку та активуючи її, оператор не знає про абонента майже нічого, крім його номера та IMEI його пристрою. Укладаючи договір на послуги контрактного зв’язку, абонент надає всі дані про себе: ПІБ, паспорт, адреса тощо.

Законопроєкт, який пропонується, передбачає обов’язкове оформлення контракту з мобільним оператором, якщо мова йде про номер, створений у фінансових або цифрових операціях.

Йдеться про захист громадян від шахрайської схеми, коли зловмисники використовують послугу відновлення SIM-картки, видаючи себе за її власника, а отримавши номер телефону у своє розпорядження спустошують банківські картки реального власника.

Система Orphus