Ви тут:
Суспільство 

В Україні хочуть запровадити поіменне відстежування міжнародних посилок

В Україні хочуть запровадити поіменне відстежування міжнародних посилок

За словами представників деяких служб доставки, прийняття окремих положень якого може вкрай негативно вплинути на ринок міжнародної доставки.

За інформацією itc.ua, на початку року Рада попередньо ухвалила зміни до митного та податкового кодексів — законопроєкти 4278 та 4279 передбачають повернення ліміту 150 євро на безподаткове ввезення інтернет-покупок та електронне декларування посилок.

Слід зазначити, що, наприклад, представники “Нової пошти” цілому підтримують законодавчі ініціативи, за винятком однієї правки, яка була внесена вже після того, як текст законопроєкту був узгоджений між усіма сторонами, під час попереднього публічного обговорення.

Мова йде про норму, яка передбачає впровадження зобов’язань для операторів поштового зв’язку та логістичної доставки зі збору копій паспортів та ідентифікаційних кодів отримувачів посилок.

Читайте також: “Укрпошта” спільно з AliExpress запускають чартерні авіарейси з посилками в Україну

Цієї правкою передбачено, що всі одержувачі міжнародних експрес та поштових відправлень мають обов’язково зазначати інформацію про так званий ідентифікаційний код одержувачів відправлень або серію та номер паспорта. Точніше кажучи, автори законопроєкту хочуть покласти цей обов’язок на експрес-перевізників та поштових операторів.
У «Новій пошті» зауважують, що ці дані є лише в одержувачів, а сама правка не узгоджується із законодавством України про захист персональних даних.

Система Orphus