Ви тут:
кримінал Суспільство Україна 

В Одесі правоохоронці викрили схему підробки COVID-сертифікатів у поліклініці

В Одесі правоохоронці викрили схему підробки COVID-сертифікатів у поліклініці

В Одесі лікарка та медична сестра однієї з місцевих поліклінік підробляли COVID-сертифікати та вносили до реєстру інформацію про нібито проведене щеплення. Допомагав жінкам знайомий, який виконував роль посередника між ними та клієнтами.

Про це повідомили в кіберполіції.

За інформацію кіберполіції, чоловік шукав людей, які не бажають вакцинуватися, але готові платити гроші за підробку статусу вакцинованих. Дані громадян він передавав знайомим медпрацівникам, і ті вносили до електронного реєстру відомості про нібито проведене щеплення від COVID-19 людям. Підроблений COVID-сертифікат коштував 2 тис. грн.

У результаті обшуку місця роботи спільників правоохоронці вилучили мобільні телефони з листування із клієнтами, банківські картки, на які надходили від них кошти за неправомірні дії, оргтехніка та медична документація з записами про псевдо вакцинацію, а також підробні сертифікати.

Наразі тривають слідчі дії.

У поліції нагадують, що чинним законодавством встановлена відповідальність як для тих, хто вносить свідомо неправдиві відомості до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень, так і для тих, хто користується свідомо підробленими документами.

Система Orphus