Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В області розробляють нову програму “Питна вода Полтавщини”

В області розробляють нову програму “Питна вода Полтавщини”

Нова регіональної програми «Питна вода Полтавщини» буде розрахована на 2022-2026 роки та включатиме такі заходи: будівництво, реконструкцію, капремонт водозабірних та очисних споруд, водопровідних мереж, поліпшення якості питної води, впровадження установок доочищення питної води із застосуванням новітніх технологій, створення лабораторій контролю якості питної води і стічних вод.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів нараду з обговорення питань розробки профільної обласної програми. Пояснив, що організували захід, щоб отримати зворотній зв’язок, за потреби доопрацювати проєкт документа, повідомляють у Полтавській ОДА.

«Полтавщина першою в Україні проявила інтерес до законопроєкту №5723 «Про Загальнодержавну цільову соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки». Його у першому читанні має розглянути Верховна Рада. Коли програма буде прийнята, відбиратимемо проєкти, які мають проєктну документацію, експертний висновок. Важливий компонент участі – співфінансування», – сказав директор Департаменту комунальних послуг та комунального обслуговування Міністерства розвитку громад та територій Андрій Ведмідь.

«Питання розробки програми «Питна вода Полтавщини» – актуальне і важливе, як і взаємодія з громадами щодо подання пропозицій для участі у програмі «Питна вода України». Управління житлово-комунального господарства та енергетики ОДА збирає інформацію з усіх громад, де є готові проєкти для включення в загальнодержавну програму на наступний рік. Вони мають бути комплексними», – зазначив Євген Греков.

Начальник управління ЖКГ та енергетики ОДА Едуард Рева розповів, що в області провели моніторинг стану водоспоживання в громадах Полтавщини. Проаналізували, в яких із них більше 50% забезпечення централізованим водопостачанням, а в яких менше. На підставі цього аналізу розумітимуть, в яких громад є більша потреба, й визначатимуть їх як пріоритетні. Планують щороку проводити такий моніторинг, щоб постійно мати актуальну інформацію.

Євген Греков сказав, що органи місцевого самоврядування мають розробити стратегії поводження з питною водою в громаді, побудови систем водозабезпечення й очистки води, каналізаційних стоків, очисних споруд на своїх територіях і в контексті цих стратегій рухатися. Розповів про новий алгоритм відбору проєктів для включення в регіональну програму.

«Застосовуватимемо комплексний підхід. Якщо раніше можливість співфінансування була критерієм, то тепер вводяться додаткові: забезпеченість якісною питною водою, водовідведенням з огляду на результати моніторингу, стратегічні питання, пов’язані з управлінням об’єктами, які пропонуються до співфінансування», – додав Євген Греков.

До кінця року проєкт регіональної програми планують винести на розгляд сесії обласної ради.

Система Orphus