Ви тут:
Суспільство Україна 

Уряд втричі збільшив тариф на трансплантацію серця та легень, – Віктор Ляшко

Уряд втричі збільшив тариф на трансплантацію серця та легень, – Віктор Ляшко

10 листопада на засіданні Уряд вніс зміни та підтримав нашу пропозицію щодо підвищення тарифів, за якими Міністерство охорони здоров’я України оплачує закладам охорони здоров’я операції з трансплантації серця та легень.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За кожну трансплантацію серця МОЗ сплачуватиме закладам, які виконують такі операції – 2 001 059 грн та за трансплантацію легень – 2 678 507 грн.

“МОЗ ініціював оновлення тарифів відповідно до практичного досвіду виконання таких операцій. Нові тарифи дозволять покрити всі необхідні витрати і надають можливість лікарням розвивати цей напрямок меддопомоги.  Ми маємо чим пишатися, адже наші лікарі у цьому році провели 22 трансплантації серця та першу в історії України трансплантацію легень від посмертного донора. Нагадаю, що за 2020 рік було проведено лише 9 трансплантацій серця, але це всерівно більше ніж за всі попередні роки незалежності України.  Зазначені дані є демонстрацією того, що трансплантація в Україні розпочала працювати саме як система!  Операції з трансплантації органів є безоплатними для пацієнта та повністю оплачуються за кошти державного бюджету. Ми готові працювати і далі для розвитку галузі не лише на словах, а й спрямовуючи додаткові кошти на її розвиток. У проєкті бюджету на 2022 рік передбачено 789,5 млн грн на проведення трансплантацій в Україні, що на 288,5 млн більше, ніж цього року”, – зазначив Віктор Ляшко.

Система Orphus