Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Українському хакеру у США загрожує 115 років в’язниці

Українському хакеру у США загрожує 115 років в’язниці

Міністерство юстиції США (DOJ) звинуватило 22-річного українця Ярослава Васинського — передбачуваного учасника хакерського угруповання REvil (вона ж — Sodinokibi), яке стоїть за ransomware-атаками на IT-фірму Kaseya (постачальник Apple)та багато інших американських компаній.

Як повідомляє ITC.ua, Ярослав Васинський, екстрадиції якого добивається США у справі кібершахрайстві, був заарештований у Польщі у жовтні за звинуваченням у зломі провайдера програмного забезпечення для бізнесу Kaseya у Флориді. Водночас із Васінським у справі проходить 28-річний росіянин Євген Полянін. Полянину також висунули офіційне звинувачення, хоча CNN та Міністерство юстиції повідомляють, що його поки що не зловили.

Відповідно до судових матеріалів, Євген Полянін здійснив близько 3 тис. атак із застосуванням вірусів-здирників та незаконно заволодів коштами на загальну суму $13 млн (з них $6,1 млн, як було зазначено вище, вдалося повернути). Водночас Ярослав Васинський провів близько 2,5 тис. кібератак, які принесли йому $2,3 млн.

Читайте також: Понад 5 тисяч кібератак на державні органи України: СБУ викрила масштабну групу хакерів

Відповідно до судових матеріалів, Євген Полянін здійснив близько 3 тис. атак із застосуванням вірусів-здирників та незаконно заволодів коштами на загальну суму $13 млн (з них $6,1 млн, як було зазначено вище, вдалося повернути).

Водночас Ярослав Васинський провів близько 2,5 тис. кібератак, які принесли йому $2,3 млн. За пред’явленими владою США звинуваченнями (за статтями, пов’язаними з кібершахрайством), українцю загрожує до 115 позбавлення волі, а росіянину — до 145 років в’язниці.

Система Orphus