Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські газосховища можуть стати “газовим сейфом” для Європи, – Денис Шмигаль

Українські газосховища можуть стати “газовим сейфом” для Європи, – Денис Шмигаль

Україна готова запропонувати додаткові потужності для транзиту газу в Європу в об’ємі щонайменше 55 млн кубічних метрів на добу.

Про це сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує Урядовий портал.

«У нас є транзитний контракт до 2024 року, але ми ведемо перемовини щодо його продовження на 15 років. Такі перемовини ведуться наразі з європейськими партнерами, адже вони, як покупці газу, зацікавлені в тому, аби Україна залишалася надійним транзитером «блакитного палива».  Загалом наша газотранспортна система може транспортувати вдвічі більші об’єми газу, ніж зараз законтрактовані. Система для цього підготовлена і вона повністю надійна», — наголосив Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль відзначив, що Україна звернулася до країн ЄС із ініціативою щодо використання українських газосховищ як «газового сейфу» для Європи. Україна історично заповнює свої газосховища на 20-26 млрд кубічних метрів із 33 наявних, а залишок може запропонувати для європейських партнерів.

За словами Шмигаля, такий “газовий фонд” стане гарним стабілізуючим фактором для подолання енергетичних криз.

Крім того, Прем’єр-міністр підкреслив, що «Північний потік-2» — це гібридна зброя Росії не лише проти України, а й проти Європи. 

«Ми постійно наголошували нашим партнерам, що «Північний потік-2» — це гібридна зброя Росії, і він буде використаний для впливу на енергетичний ринок Європи. Цей проект ще не введений в експлуатацію, але ми вже бачимо, що РФ використовує його для шантажу та провокує енергетичну кризу в ЄС.  Україна продовжить діалог із міжнародними партнерами, щоб показати реальну небезпеку «Північного потоку-2», — відзначив Денис Шмигаль. 

Система Orphus