Українські баскетболістки переграли фінок та очолили групу відбору на Євробаскет

Жіноча національна збірна України здобула непросту перемогу на виїзді проти Фінляндії в другому матчі кваліфікації чемпіонату Європи 2023 року.

Як розповіли у Федерації баскетболу України, до Фінляндії команда Срджана Радуловича вирушила в статусі лідера групи після ефектної домашньої перемоги в 19 очок проти Франції. Збірна Фінляндії в стартовому поєдинку поступилася на виїзді Литві – 59:69, тому саме наша команда була явним фаворитом поєдинку.

На початку другої чверті українки почали занадто поспішати, в результаті чого погіршилась їх влучність, а збірна Фінляндії наблизилась на відстань 4 очок, але фактично одразу Юркевічус дальнім кидком та Ягупова кидком з-під кільця повернули українкам перевагу у 9 очок, яку наша команда зберегла до великої перерви 31:40.

А ось третя чверть видалась дуже непростою – фінки зуміли навіть зрівняти рахунок 46:46. На це Аліна Ягупова відповіла 5 поспіль своїми очками і повернула нам перевагу, але до перерви різниця трималась – 53:59.

А ось старт четвертої чверті краще провели наші баскетболістки, які забезпечили собі перевагу 11 очок. Фінки не здавались і продовжували грати на своєму максимумі, плюс у наших дівчат давався взнаки важкий матч з Францією, який ми зіграли з мінімальною ротацією. За 1,5 хвилини до кінця зустрічі Фінляндія скоротила своє відставання до -4. Він нервової кінцівки нас врятувала Ягупова, яка влучила з-за дуги. За 12.4 секунди до кінця фінкам вкотре вдалося скоротити відстань до чотирьох очок. Проте Україні цього вистачало для перемоги — 71:77.

Найрезультативнішою гравчинею матчу у складі України стала лідерка команди Аліна Ягупова, що закинула 31 очко.