Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські авіакомпанії з листопада платитимуть Украероруху за право польотів до Європи

Українські авіакомпанії з листопада платитимуть Украероруху за право польотів до Європи

З 1 листопада українські авіакомпанії, які не сплачуватимуть аеронавігаційні послуги державному підприємства “Украерорух”, втратять право на польоти в Європу.

Про це повідомило Еспресо з посиланням на avianews.

Згідно з повідомленням, з листопада змінились принципи оплати послуг авіакомпаніями. У цей день Україна приєдналася до єдиної системи маршрутних зборів Євроконтролю.

“До цього моменту, наприклад, для рейсу з Києва в Амстердам авіакомпанії отримували два рахунки – один від Украероруху за політ над Україною і другий від Євроконтролю за політ над Польщею, Німеччиною і Нідерландами”, – пояснили у виданні.

Нова система передбачає, що для польоту в Європу авіакомпаніям виставлятимуть не два, а один рахунок на аеронавігаційне обслуговування на маршруті. Це не дозволить їм вибірково сплачувати рахунки і накопичувати борги перед Украерорухом. Оскільки рахунок буде один, якщо авіакомпанія не сплачуватиме його, то автоматично втратить можливість польотів у Європу до моменту погашення боргів.

Зазначається, що збиратиме гроші з авіаперевізників Центральне бюро маршрутних зборів Євроконтролю, яке потім буде розподіляти їх між провайдерами відповідно до об’ємом наданих послуг.

Система Orphus