Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Україні вдалося те, чого не вдавалося жодній іншій європейській країні, – Даніель Попеску про децентралізацію

Україні вдалося те, чого не вдавалося жодній іншій європейській країні, – Даніель Попеску про децентралізацію

Жодній іншій європейській країні, на відміну від України, не доводилося проводити децентралізацію в умовах війни і жодна країна за площею не була такою великою, як Україна. Але Україні вдалося зробити те, що не вдавалося жодній іншій європейській країні. Українська реформа не є ідеальною, вона має певні складності, однак багато країн можуть вчитатися у неї.

Про це сказав  Даніель Попеску, керівник Департаменту демократії і врядування Генерального директорату – II з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави», повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація“.

«У 2014 році говорили про те, що європейські держави проводили аналогічні реформи 10-15 років. Однак жодна з європейських країн не проводили їх в умовах війни, жодна не мала такої великої площі. Отже, Україні вдалося те, чого не вдавалося жодній іншій європейській країні. Реформа децентралізації справді має початок, але не має кінця. Громади не мають так сильно залежати від державних трансфертів. Ми констатуємо, що реформа відбулася, але треба ще, щоб вона запрацювала, причому найкращим чином. Важко порівнювати українську реформу з реформами в інших країнах, однак можу сказати, що це одна з найскладніших реформ у Європі. У Польщі реформу зробили швидше, однак там не об’єднували громади. Також там не реформували рівень воєводств. Ми часто обговорюємо ці проблеми у страсбурзькому форматі. Українська реформа не є ідеальною, вона має певні складності, однак багато країн можуть вчитатися у неї», – сказав Даніель Попеску.

Нагадаємо, Матті Маасікас, Посол Європейського Союзу, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні підтвердив, що «ЄС готовий об’єднати зусилля з Радою Європи, щоб забезпечити хорошу репутацію одній з найуспішніших реформ, яка стала символом розвитку України».

Система Orphus