Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна повністю забезпечена медичним киснем для хворих, які потребують кисневої терапії через COVID-19, – МОЗ

Україна повністю забезпечена медичним киснем для хворих, які потребують кисневої терапії через COVID-19, – МОЗ

1 листопада відновили роботу два найбільші виробники кисню. Обидва підприємства з середини жовтня проводили планові регламентні роботи.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Наразі 35 підприємств в країні виробляють понад 400 т кисню на добу, абсолютна більшість з них працює на максимальну потужність.

“На сьогодні вдалося забезпечити киснем більш як 38 тис. ліжок за допомогою централізованих систем, облаштовано понад 160 систем централізованого постачання кисню, додатково встановлено понад 130 кисневих станцій та більше як 150 кріогенних газифікаторів. При цьому кожна область вирішує самостійно, як розпоряджатися наданим киснем.  Для надання медичної допомоги хворим, які мають тяжкий та вкрай тяжкий перебіг хвороби, додатково, у визначені заклади охорони здоров’я, закуплено та поставлено близько 1 700 апаратів штучної вентиляції легень”, – йдеться у повідомленні МОЗ.

Загалом на потреби удосконалення систем киснепостачання цього року вже було виділено 1,148 млрд грн. Із них цієї осені в регіони направили майже 400 млн грн.

Читайте також: За добу в Україні виявили 23 393 випадки COVID-19, померли – 720 людей

У відомстві зазначили, що місцева влада мала час встановити кисневі станції чи закупити балони.

“Хвилі ковіду мають різний характер, тому необхідність у кисні залежить від їхньої інтенсивності. Хворий на ковід зараз споживає у 5-6 разів більше кисню, ніж у попередні хвилі. Якщо на початку жовтня в Україні споживали 280 т кисню на добу, на середину – 330 т рідкого кисню, то зараз вже 367 т”, – повідомили у Міністерстві.

Система Orphus