Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У закладах професійної освіти створять центри кар’єри

У закладах професійної освіти створять центри кар’єри

Для успішного працевлаштування випускників профтехів і розвитку їх підприємницьких навичок заклади професійної освіти створять центри кар’єри. Вони допомагатимуть молоді знайти першу роботу, а також адаптувати знання та вміння до потреб ринку праці. 

МОН надіслало листи в регіони з відповідними методичними рекомендаціями щодо створення центрів кар’єри, повідомляють у Міністерстві.

“Найважливішою функцією центрів кар’єри є аналіз ринку праці, зокрема можливостей, які він пропонує, та вмінь, які потрібні для успішного працевлаштування. Центри мають допомогти учням не тільки знайти свою майбутню роботу, але й підготуватись до початку кар’єрного шляху. Однак осередки зможуть досягти мети лише за міцної співпраці закладів професійної освіти з роботодавцями та місцевою владою. Ми закликаємо місцевих управлінців і бізнес проявляти ініціативу та долучатись до розвитку центрів кар’єри”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Основними функціями центрів кар’єри є організація та проведення консультування учнів і випускників профтехів, розвиток підприємницької ініціативи, інформування молоді про основні тенденції ринку праці та вимоги роботодавців.

Центри будуть вивчати динаміку попиту на відповідні професії та формувати рекомендації для керівників закладів щодо державного та регіонального замовлення. Також вони співпрацюватимуть з підприємствами та організаціями для отримання об’єктивної оцінки якості підготовки учнів профтехів.

Система Orphus