Ви тут:
Суспільство 

У Вашингтоні відкрили виставку “Голодомор очима українських художників”

У Вашингтоні відкрили виставку “Голодомор очима українських художників”

В Українському домі у Вашингтоні відкрили експозицію “Голодомор очима українських художників” у пам’ять про жертв Голодомору в Україні 1932-33 років. Виставка включає близько 70 художніх творів про трагедію геноциду.

Про це повідомили в Укрінформі.

На виставці представлені картини, гравюри, плакати та інші твори художників – очевидців страшної трагедії.

“Дуже й дуже важливо наочно розповідати про цю трагедію, цю катастрофу, оскільки зображення варті більше, ніж тисячі слів”, – вважає власник колекції художніх творів та співорганізатор виставки, президент Американсько-Української ділової ради Морган Вільямс.

За словами Моргана Вільямса, частина цієї експозиції вперше була виставлена в Києві 2000 року. Але тоді ця ініціативу підтримала лише невелика група активістів. Відтоді відбулося чимало змін, і правда про Голодомор-геноцид зараз шириться світом.

“З нашого боку інтерес полягає в тому, аби показати американцям, як це дійсно відбувалося, щоб вони теж відчули цю трагедію. Крім представлених зображень, ми також намагалися відтворити побут українських поселень тих років, щоби можна було відчути цю атмосферу”, – зазначила директорка Українського дому у Вашингтоні Маріанна Фалкова.

Посол України в США Оксана Маркарова зауважила, що ця виставка – один зі способів донесення правди до світу про те, що Голодомор стався не через неврожай, як твердить кремлівська пропаганда, а внаслідок цілеспрямованої політики Москви.

“Для нас пам’ять про Голодомор важлива не лише як данина тим, хто загинув і був убитий комуністичним режимом, а й через те, що, на жаль, непокараний злочин завжди повертається”, – сказала Маркарова.

Виставка “Голодомор очима українських художників” триватиме у Вашингтоні до 3 грудня.

Фото Укрінформ.

Система Orphus