Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтавській філармонії презентували “Шедеври геніїв Відня”

У Полтавській філармонії презентували “Шедеври геніїв Відня”

Неймовірно щедрий на класичні шедеври концерт презентували у залі Полтавської обласної філармонії солісти Національної філармонії України – заслужений артист України Юрій Шутко та лауреат міжнародних конкурсів Марія Вихляєва.

Цікава сама історія створення цієї мистецької програми – більшість творів прозвучали в авторській обробці Юрія Шутка. А про самих Геніїв – Людвига ван Бетховена і Франца Шуберта можна розповісти багато цікавого. Жили у чарівному Відні в один час, а потрібно сказати, що місто в ті часи було порівняно невеликим і всі, хто мав причетність до музики і театру, були знайомі. Але не ці два великі композитори. Шуберт пристрасно бажав познайомитись із Бетховеном, і навіть приходив до його будинку та до магазину, де, як він знав, Бетховен купує ноти, та природня сором’язливість так і не дозволила йому наблизитися до легенди. Звідки було знати більш молодому Шуберту, що Бетховен також шукає зустрічі, знає й цінує його творчість і навіть грає його твори своєму племіннику. Вони таки зустрілись, та тільки на поховальній ході – Шуберт ніс смолоскип за тілом Бетховена.

А нинішній концерт таки поєднав на одній сцені незрівнянну музику цих романтичних віденців, зо що полтавська публіка віддячила віртуозним артистам бурхливими оваціями.

“Браво! Це було витончено, професійно та зі смаком! Чекаю на нові зустрічі з чудовими виконавцями!”, – прокоментував концерт директор Полтавської обласної філармонії  Олег Тищик.

Марія Бойко

Фото – Оксана Владикіна     

Система Orphus