Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відкрилась виставка гобеленів Ольги Пілюгіної

У Полтаві відкрилась виставка гобеленів Ольги Пілюгіної

4 листопада у Великій виставковій залі Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка зібралися поціновувачі українського авторського килимарства – зібрало їх відкриття виставки “Роздуми” майстра народної творчості України Ольги Пілюгіної. Мистецький простір засяяв вишуканими символічними образами, що зберегли в собі політ душі й тепло рук талановитої майстрині.

Ольга Пілюгіна – член Національної спілки художників України і член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, володарка гранту Президента України, стипендіатка Президента України, авторка серії монументальних гобеленів “Килимова Україна”, 6 з яких визнавались кращими творами року в Україні на Всеукраїнському конкурсі (2014-2020) під егідою Міністерства культури України. Учасниця понад 400 міжнародних, всеукраїнських, регіональних та родинних виставок, 18 з яких були персональними. Учасниця відомої міжнародної триєнале художнього текстилю “Від Лозанни до Пекіну”.

З відкриттям виставки привітали чарівну майстриню голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, голова Полтавського обласної організації Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України Юрій Самойленко, голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Пілюгін.

На виставці представлені нові та вже відомі гобелени різних років. Твори виконані у давній техніці двостороннього гладкого ткання натуральними вовняними нитками. У основі експозиції твори-роздуми на теми: прагнення людської душі до знання й самовдосконалення; кохання, що окриляє і надихає; любов до рідного краю й милування довколишнім світом.

“Здається сьогодні був старт нової мистецької сторінки літопису полтавського краю. Почесно і відповідально бути членом родини Пілюгіних, представляти унікальну Решетилівку. Найталановитіша пані Ольго, низький уклін за витвори мистецтва, за добрих полтавців, які з Вами розділили радість успіху в найошатнішій залі України – Полтавському художньому музеї. Це треба побачити кожному!”, – прокоментувала подію Заслужений працівник культури України Валентина Вождаєнко.

“Кожна робота, то і справді роздуми. Дивишся, і занурюєшся у світ, сповнений високого польоту, радості, любові, турботи, кохання, співчуття, прагнення, тремтіння, горіння. Жити в один час, ходити одними вулицями, але не бачити того, що бачить Майстер, бо у Ольги Пілюгіної Дар! Божий дар, який плекали з дитинства, який розгледіли батьки, вчителі. І той Дар примножили – не для себе, а для всіх нас – для України!”, – ділиться враженнями від перегляду прекрасних творів депутат Полтавської обласної ради Яніна Барибіна.

Виставка діятиме щонайменше місяць.

Марія Бойко

Фото Назар Майструк, з фейсбук-сторінки “Туризм на Полтавщині”

[metaslider id=828835]
Система Orphus