Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві триває виставка сучасних ікон польського митця

У Полтаві триває виставка сучасних ікон польського митця

Біля Свято-Успенського кафедрального собору відкрили виставку сучасних ікон видатного польського художника та іконописця Єжи Новосельського.

Авторка виставкового проєкту “Сучасна ікона — Єжи Новосельський” — Кристина Черні, польська мистецтвознавиця та критикиня, повідомили на фейсбук-сторінці Свято-Успенського кафедрального собору.

Значна частина її публікацій присвячена творчості та особистості Єжи Новосельського. Кристина Черні представила шлях становлення митця як сучасного іконописця, проаналізувала знакові праці з його доробку. Тексти доповнюють фотографії створених ним ікон та церков.

Виставку організували Польський Інститут у Києві, Центр сучасного мистецтва “Замок Уяздовський” у Варшаві, Фундація “Елеос-Україна” та Полтавська єпархія Православної Церкви України.

Виставка триватиме до 10 листопада.

Довідково. Єжи Новосельський народився в Кракові в польсько-українській (лемківській) родині. На його становлення як особистості та художника дуже вплинуло навчання іконопису в Студійській лаврі під Львовом та ознайомлення з карпатською іконою з колекції Андрея Шептицького. Митець створював ікони, згодом – іконостаси.

Фото: Свято-Успенський кафедральний собор

Перейти до вмісту