Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві стартував новий краєзнавчий проєкт

У Полтаві стартував новий краєзнавчий проєкт

14 листопада – день під знаком Гоголя. Старт краєзнавчого проєкту Скарбничка мандрів  та Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського “На гостини до Марини”.

Гості прогулялися гоголівською стометрівкою (ці сто метрів можна йти годинами), побачили унікальні книги (швидше, експонати), послухали саму Марину Федорову, яка і запросила на гостини до краєзнавчого відділу обласної бібліотеки.

Кому не вдалося побувати, прогляньте відео. Для особливо допитливих організатори обіцяють зробити другий (третій, десятий) дубль.

Неймовірне відчуття торкатися хоч поглядом книг, яким декілька століть, дізнаючись, хто й де їх видавав.

“Гоголівська стометрівка” – це відрізок вулиці Гоголя від готелю “Палаццо” до Театральної площі. Найблагодатніший маршрут для екскурсовода. Це історії про захоплення студента Миколи Гоголя поезією Олександра Пушкіна, про перші спроби пера і про народження “Вечорів на хуторі біля Диканьки”. Про Просвітницький будинок ім.Гоголя та його роль у формуванні культурних цінностей полтавців. Про бульвар Гоголя, який після Другої світової міг би стати довшим, але став вулицею. Про пам’ятник, подарований Леонідом Позеном місту, та майже детективну історію його встановлення. Про драматичний театр ім.Гоголя, першим дитям якого була опера Модеста Мусоргського “Сорочинський ярмарок” і його найвідоміші вистави. Про Алею гоголівських героїв,  деякі з яких уже важко впізнати. Історій про Миколу Гоголя та Полтаву – багато. Письменник любив Полтаву та полтавців, і вони відповідають йому взаємністю”, – деталізувала Наталія Скорик.

 

Марія Бойко

Фото – Наталія Скорик

Система Orphus