Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві реалізують проєкт з відродження та популяризації Опішнянських і Решетилівських традиційних промислів серед молоді з України та Польщі

У Полтаві реалізують проєкт з відродження та популяризації Опішнянських і Решетилівських традиційних промислів серед молоді з України та Польщі

22 листопада в Полтаві, за сприяння Міністерства молоді і спорту України, Українсько-Польської Ради обміну молоддю, розпочалося впровадження проєкту Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування “Відродження та популяризація Опішнянських та Решитилівських традиційних промислів на Полтавщині серед молоді з України та Польщі”, який визначено переможцем конкурсу на реалізацію проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2021 році.

Метою проєкту є зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і толерантності серед молоді.

Представників молоді Польщі та України, які зібралися в конференц-залі центру “Дія. Бізнес”, привітали перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, виконавчий директор Полтавської обласної асоціацією органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук, помічник директора офісу KWSPU Томаш Ковалик, директор центру “Дія. Бізнес” Альона Гончаренко, повідомили у Полтавській обласній раді.

Олександр Лемешко, зокрема, наголосив на важливості зміцнення дружніх стосунків між молоддю України та Польщі, вивчення та популяризації культурної спадщини України, приєднання до Європростору.

“Ви свідомо долучилися до цього суспільно-значущого проєкту, виявили активну громадянську позицію. Вас об’єднало бажання вивчати культурне  надбання України, здобути досвід його популяризації. Упевнений, що реалізація проєкту також сприятиме зміцненню дружніх зв’язків між молоддю Польщі та України”, – зазначив Олександр Лемешко.

У межах реалізації проєкту, протягом п’яти днів, його учасники прослухають лекції: “Розвиток культури в умовах децентралізації”, “Туризм, спадщина та креативність між Україною та Польщею”,  “Етнічний символ України – Опішнянська кераміка”, “Польською говорити легко”, “Українською говорити легко”, проведуть інтелектуальну гру “Рефлексія дня”, здійснять екскурсію з елементами квесту “Історичними місцями Полтавщини”, відвідають Державну спеціалізовану школу-інтернат І-ІІІ ступенів  “Колегіум мистецтв у Опішні” імені Василя Кричевського, Національний музей-заповідник українського гончарства, меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів, музей мистецької родини Кричевських – Центр розвитку духовної культури,  ЕтноПоселення “Старий хутір”,  Решетилівський художній професійний ліцей, Всеукраїнський центр вишивки і килимарства, Решетилівський центр культури і дозвілля “Оберіг”, Решетилівський музей ткацтва і вишивки, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.

Також учасники проєкту виконають завдання в групах у форматі світового кафе, презентують есе та науково-дослідні роботи.

Система Orphus