Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві планують модернізувати котельню, що опалюватиме 109 мікрорайон

У Полтаві планують модернізувати котельню, що опалюватиме 109 мікрорайон

Щороку на підприємстві “Полтаватеплоенерго” у міжопалювальний період виконують ремонтні роботи, готують теплове господарство до зими. Наразі реконструювали котельню по вулиці Шведська Могила, 24. Наступного року планують повністю переоснастити котельню по вул. Квітучій, що забезпечуватиме теплом не лише нинішніх споживачів підприємства, а й мешканців 109-мікрорайону Полтави.

За інформацією “Полтаватеплоенерго”, попри фінансову скруту, підприємство повертається до практики проведення реконструкції і модернізації об’єктів теплового господарства міста.

Перед початком цьогорічного опалювального сезону повністю реконструювали котельню по вул. Шведська Могила, 24, що  опалює школу, житловий будинок та адмінбудівлю інституту Свинарства.  Також її перевели в автоматизований режим роботи, що не потребує постійного перебування обслуговуючого персоналу.

Читайте також: До 30 листопада полтавцям треба передати показники лічильників до “Полтаватеплоенерго”

“В ході реконструкції були встановлені нові сучасні котли із ККД вище 93% і нова сучасна димова труба. Вона виготовлена із матеріалу стійкого до корозії, що спричиняється агресивним хімічним складом конденсаційних речовин”, – зауважив технічний директор ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Володимир Пасічко.

Володимир Пасічко підкреслює: ефективність сучасних котлів на 20% вища у порівнянні зі старими, чимало переваг має і автоматизація котелень.

“Котельня працює повністю в погодозалежному автоматизованому режимі без будь-якої сторонньої участі. При виборі режиму роботи обладнання орієнтується на показники температурного датчика зовнішнього повітря. Всі сигнали про роботу котельні передаються на диспетчерський пункт: як про поточний стан, так і будь-які позаштатні чи аварійні ситуації”, – розповів Володимир Пасічко.

Автоматизований режим роботи котельні дозволяє працівникам підприємства стежити за нею дистанційно – із пульта керування або навіть зі власного смартфона.

“Система диспетчеризації дозволяє безпосередньо моніторити роботу 38 наших котелень, ще до 11 котелень ми можемо застосувати керування у дистанційному режимі. Зокрема, можемо здійснювати запуск, зупинку, коригування роботи технологічного обладнання”, – зауважив начальник виробничої служби ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” Валерій Бородавка.

В разі будь-якої позаштатної чи аварійної ситуації чергові фахівці підрозділу мають змогу оперативно реагувати на неї. Часто таке реагування навіть не потребує негайного виїзду на об’єкт.

В найближчих планах “Полтаватеплоенерго” – повне переоснащення котельні підприємства по вул. Квітучій, 6 зі збільшенням її потужності вдвічі.

“Ця котельня вже із наступного опалювального сезону має забезпечувати теплом не лише нинішніх споживачів підприємства, а й мешканців багатостраждального 109-мікрорайону Полтави”, – йдеться в повідомленні.

Підготовчий етап до реалізації цього проєкту вже стартував. На сьогодні вже відбувся тендер безпосередньо на проведення робіт з переоснащення, а також замовлено і сплачено аванс за виготовлення теплогенеруючого обладнання.

Котельня на Квітучій, 6, яка подає тепло на 109 мікрорайон, буде 50-ю (ювілейною) серед автоматизованих об’єктів підприємства.

У “Полтаватеплоенерго” нагадують, що практика осучаснення об’єктів започаткована у 2010 році і інтенсивно тривала до 2015 року включно. Останні кілька років велика увага приділяється переводу котелень підприємства в погодозалежний автоматизований режим роботи, що не потребує постійної присутності обслуговуючого персоналу.

Система Orphus