Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві нагородили працівників культури та майстрів народного мистецтва області

У Полтаві нагородили працівників культури та майстрів народного мистецтва області

9 листопада відзначають Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. У Полтавській обласній філармонії відбулися обласні урочистості з нагоди свята.

Працівників культури та майстрів народного мистецтва привітали перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, заступниця голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко та директорка Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовиченко.

Заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко зазначив, що за результатами дослідження Київської школи державного управління українці асоціюють свою національну ідентичність з вишиванкою, українською піснею, Кобзарем, прапором, українською кухнею.

“Як на мене, результати цього дослідження показують, що для об’єднання країни нам потрібен патріотизм і культура. Зараз змінюється ситуація з фінансуванням галузі культури. Прикладом цього є те, що ми сидимо у цьому залі. Я впевнений, що культура — це, перш за все, люди з однаковими ментальними цінностями. Я впевнений, що ваша робота дуже важлива, тому вітаю вас зі святом”, — сказав Олександр Лемешко.

“Дуже символічно, що сьогоднішнє свято відбувається у новому залі Полтавської обласної філармонії. Адже більшість людей, які не працюють у галузі культури, вважають, що кожен ваш день — суцільне свято. Але тільки ви знаєте, як важко іноді буває знайти, зберегти, захистити, популяризувати, зацікавити і передати наступним поколінням. Я дуже вдячна за ваші терпіння, наполегливість, досвід і вашу щоденну роботу”, — зазначила Катерина Рижеченко.

Директорка Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовиченко наголосила, що в культурі працюють ті люди, які в неї вкладають душу, терпіння і самовіддану працю. За її словами, сьогоднішнє свято об’єднує не тільки працівників культури, а всіх людей, які небайдужі до музики, співу, живопису, танцю, театру, всіх, хто щодня розвиває культурний простір в області.

“Культура не купується і не продається. Культура — це не робота, а місія, яка несе добро і красу. Я низько вклоняюся всім майстрам, які присутні у цьому залі. Ваші вироби, ваша кропітка праця є окрасою всіх святкових заходів. Дякую за вашу майстерність”, — сказала Ірина Удовиченко.

Колективу Обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури оголосили подяку Полтавської обласної ради за професіоналізм у висококваліфікованих спеціалістів мистецької галузі, значний внесок у збереження кращих надбань і розвиток вітчизняної мистецької освіти.

За вагомий внесок у розвиток, збереження та популяризацію національної культури і мистецтва Полтавщини, високий професіоналізм Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагородили:

– Трудовий колектив Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, директор — Дмитро Соколов;

– Трудовий колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, директор — заслужений працівник культури України Олексій Андрієнка;

– Трудовий колектив Національного музею-заповідника Миколи Васильовича Гоголя, директорка — заслужена працівниця культури України Лідія Єнко.

За вагомий внесок у розвиток мистецької освіти і культури Полтавської області, творчого потенціалу молодого покоління, впровадження сучасних методик викладання, високий професіоналізм Почесною грамотою обласної державної адміністрації нагородили колектив Обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури, директорка — Ліна Богодиста.

Почесними грамотами нагородили також музейних працівників області. Відзнаку Полтавської облдержадміністрації отримав директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко.

За організаційно-творчу роботу з підготовки та проведення культурно-мистецьких заходів з нагоди 30 річниці Незалежності України подяками Департаменту культури і туризму облдержадміністрації відзначили:

– Директорку творчого культурного центру “Артландія” Ірину Григорову;

– Комерційну директорку товариства з обмеженою відповідальністю “Леся Українка” Ірину Борщову;

– Майстриню соломоплетіння Олену Опанасюк;

– Голову Полтавського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості України Євгена Пілюгіна;

– Керівницю Всеукраїнського центру вишивки та килимарства, заслужену майстриню народної творчості України Надію Вакуленко;

– Майстринь художньої вишивки Аллу Кісь, Олену Коршунову;

– Майстриню з лялькарства Тамару Пилипенко;

– Заслужених майстрів народної творчості України Наталію Свиридюк, Віру Забору, Олександра Бабенко, Тетяну Ваценко;

– Заслуженого художника України Івана Новобранця;

– Студентів та викладачів факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, декан — професорка Валентина Титаренко.

Нагородили також організаторів обласних культурних подій: “Свята веселої мудрості”, конкурсу читців-гумористів Леоніда Глібова, фестивалю “Решетилівська весна” та етнофестивалю “Гелон-Фест”. Почесні грамоти Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА отримали:

– Завідувачка відділенням Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М.В.Лисенка Тетяна Володарець;

– Начальниця відділу культури та дозвілля Семенівської селищної ради Інна Календарь;

– Начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Решетилівської міської ради Михайло Тітік;

– Молодша наукова співробітниця історико-культурного заповідника “Більськ” Оксана Дорошенко.

Також почесними грамотами Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА нагородили:

– Колектив Полтавського академічного обласного театру ляльок, директорка — Тетяна Вітряк;

– Головного зберігача фондів історико-культурного заповідника “Більськ” Олега Шапорду;

– Артистку камерного оркестру імені Дмитра Ахшарумова Полтавської обласної філармонії Ольгу Константінову;

– Завідувачку художньо-постановчої частини Полтавського академічного обласного театру ляльок Наталію Бойко;

– Викладачку-методистку вищої категорії Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського Світлану Боцулу;

– Режисерку-постановницю Полтавської обласної філармонії Світлану Кравченко;

– Головну спеціалістку відділу соціокультурного розвитку управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Наталію Семко;

– Головну бухгалтерку Національного музею-заповідника імені М.В.Гоголя Яну Топчій.

Грамоти Департаменту культури і туризму обласної державної адміністрації також отримали:

– Завідувачка сектору краєзнавчої літератури та бліографії Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва і мені Олеся Гончара Тетяна Базир;

– Завідувачка відділу документів з економічних та технічних наук Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського Валентина Івко;

– Завідувачка сектору відділу культурно-освітньої роботи та організації дозвілля Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Олександра Свиридюк;

– Артистка Полтавського академічного симфонічного оркестру Марія Кара;

– Директорка Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного Лариса Митрофанова;

– Заступник директора з постановочної частини Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя Дмитро Мізін;

– Головна адміністраторка Полтавської обласної філармонії Альона Василенко;

– Музичка керівниця Полтавської обласної філармонії Лариса Глинська;

– Звукорежисер Полтавської обласної філармонії Дмитро Лохницький;

– Артист хору пісенно-танцювального ансамблю “Полтава” Полтавської обласної філармонії Олексій Рубан.

За вагомий внесок у розвиток української культури Подяку Департаменту культури і туризму облдержадміністрації вручили провідній методистці Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Олені Доманській.

За плідну творчу співпрацю почесною грамотою Харківського академічного театру музичної комедії та золотим нагрудним знаком нагородили директора Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя Олексія Андрієнка.

[metaslider id=830217]

Система Orphus