Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві близько 13 тисяч пацієнтів із цукровим діабетом: що треба знати про цю хворобу

У Полтаві близько 13 тисяч пацієнтів із цукровим діабетом: що треба знати про цю хворобу

Щорічно 14 листопада відзначають Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Це хронічне захворювання крові, яке викликає низку ускладнень. Кожні п’ять секунд у світі помирає людина від цукрового діабету.

Про це під час брифінгу розповіла міський позаштатний ендокринолог Департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради Ельвіра Кайдашева. Вона зазначила, що перевірятися на цукровий діабет потрібно регулярно.

“Деякі пацієнти говорять, що добре почуваються і не потребують перевірки рівня глюкози у крові. Але насправді у них підвищений цукор. Просто організм до цього звикає, і людина не помічає, що щось не так. Але з часом ускладнення прогресують. Це приводить до сліпоти, ампутації нижніх кінцівок, інфарктів, інсультів”, — наголосила Ельвіра Кайдашева.

Для цукрового діабету характерні такі симптоми: схуднення, спрага, підвищується потяг до солодкого, прискорене серцебиття, болі в грудях, погіршення зору.

Лікарі визначають основні фактори ризику: вік від 40 років, спадковість, тобто наявність у родині пацієнтів з цукровим діабетом, надмірна вага тіла, підвищення глюкози у жінок в період вагітності тощо.

Після діагностування, прояви хвороби можна мінімізувати, якщо дотримуватися рекомендацій лікарів. Як правило, це здорове харчування і активний спосіб життя.

Для людини існує норма рівня цукру: у венозній крові — до 6,2 ммоль/л, у капілярній крові (з пальця) — до 5,5 ммоль/л. Під час заходу охочі безкоштовно пройшли обстеження на рівень цукру в крові, також їм виміряли артеріальний тиск. Зробити це можна 11 листопада у всіх Центрах вакцинації в Полтаві.

Цукровий діабет швидко прогресує. Щороку захворювання виявляють у близько 1,5 тисячі полтавців. Серед нових пацієнтів медики можуть зупинити розвиток хвороби у 50% випадків, якщо звернутися до лікарів вчасно, розповіла ендокринолог Ельвіра Кайдашева.

Система Orphus