Ви тут:
Суспільство Україна 

У паспорті штампу про прописку більше не буде: місце реєстрації змінюватимуть онлайн

У паспорті штампу про прописку більше не буде: місце реєстрації змінюватимуть онлайн

Верховна Рада прийняла законопроєкт про зміну місця реєстрації онлайн.

Це означає, що у паперовому паспорті не ставитимуть штам про прописку, а до ID-картки не даватимуть паперовий додаток.

Про це повідомили у телеграм-каналі “Дія”.

Територіальні громади зможуть вести реєстри в електронному форматі. Це дає змогу зробити послугу з реєстрації місця проживання онлайн доступною по всій Україні.

Також не потрібно буде особисто ходити до військкомату для отримання “прописки”, адже електронні реєстри забезпечують передачу даних.

“А соціальні та медичні держпослуги можна отримати без прив’язки до місця реєстрації. Крім того, місце реєстрації не даватиме людині право власності на житло — а тільки повідомлятиме державу про вашу фактичну адресу”, – йдеться у повідомленні.

У Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що скористатися послугою зміни місця реєстрації онлайн буде дуже легко. На порталі “Дія” потрібно обрати пункт “Реєстрація місця проживання” і заповнити заяву. Власник житла, де ви мешкаєте, зможе підтвердити запит та дозволити зареєструватися в житлі, яке внесено до реєстру нерухомого майна. Дані про нове місце проживання автоматично з’являться в реєстрі, а зняття з попереднього місця також відбудеться автоматично.

ФОТО: Кореспондент

Система Orphus