Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Нехворощі відкрили пам’ятник жертвам голодомору

У Нехворощі відкрили пам’ятник жертвам голодомору

25 листопада в Нехворощанській громаді Полтавської області відкрили новий пам’ятник нехворощанам, які загинули під час голодомору 1932-1933 років.

Про це повідомили на сайті громади.

“У листопаді 2008-го, на відзначення 75-х роковин трагедії, навпроти Свято-Миколаївської церкви встановили пам’ятний знак у вигляді звичайного дерев’яного хреста з табличкою. А навесні цього року вирішили замінити його на сучасний мармуровий”, – йдеться у повідомленні.

Також, на місці нового пам’ятного знаку провели панахиду за загиблими в роки Голоду 1932-1933 років.

Довідково: населення Нехворощі до початку голодування становило понад 9 тис. жителів. Щонайменше 85% з них (це близько 7500 жителів, у тім числі діти та люди похилого віку) належали до категорії колгоспників та селян-одноосібників, тобто були тією соціальною верствою, котра несла на собі всі зобов’язання з хлібозаготівлі й зазнала найбільших репресій та голоду.

З окремих документів відомо, що в період з 1932 до кінця 1933 року в Нехворощі населення зменшилось майже на 40 відсотків, тобто щонайменше на три тисячі душ! Оскільки міграція населення в той період заборонялася, то можна сміливо припустити, що ці нехворощани померли від голоду. Свого апогею втрати сягнули у червні 1933-го, коли упродовж тільки одного місяця померло понад сімсот чоловік! Це назавжди підірвало демографічну ситуацію в нашому селі, де вже ніколи кількість жителів не сягне доголодоморного рівня.

Система Orphus Поделиться на fb