Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

У Нехворощанській громаді працював екобус

У Нехворощанській громаді працював екобус

Сьогодні практично кожна людина живе в оточенні ґаджетів, мобільних телефонів, різних пультів дистанційного керування, електронних годинників, тощо. І вся ця сучасна техніка працює від батарейок чи акумуляторів. Але за комфорт у побуті ми часто розплачуємося здоров’ям.

Бо, відслуживши свій термін, автономні джерела живлення стають непридатними до використання і їх просто викидають на смітник, завдаючи тим самим непоправної шкоди навколишньому середовищу. Потім ми цим дихаємо, вживаємо з рослинною їжею, тощо. Те саме і з джерелами освітлення, які прийшли на заміну лампам розжарення. Будучи набагато економнішими у плані споживання електроенергії, вони водночас є набагато шкідливішими, бо містять у собі ртуть чи інші хімічні елементи. Тому весь цей відпрацьований непотріб у жодному разі не можна викидати, його належить здавати на спеціальні пункти збору. Оскільки таких на території Полтавської області небагато, для збирання небезпечних відходів на Полтавщині курсує екобус, який у спеціальних контейнерах відвозить цей непотріб на утилізацію чи зберігання.

16 листопада він побував у Нехворощанській громаді. Зокрема, у Соколовій Балці прийняв 455 люмінесцентних ламп і 22 кг малих відпрацьованих акумуляторів та батарейок. У Нехворощі – 31 лампу і 7 кг батарейок. Отже, соколовобалківці набагато краще організувалися у плані збирання небезпечних відходів. І навіть страшно уявити, що це “добро” могло опинитися десь у водоймі чи на смітнику. Тож подяка усім, хто не байдужий до навколишнього середовища і прагне його зберегти для себе і для наступних поколінь.

До речі, екобус через певний проміжок часу ще приїде в громаду, тому не викидайте батарейки, акумулятори, люмінесцентні лампи, термометри та ртутьвмісні матеріали, пам’ятаючи про їх шкоду. Потрібно складати їх в окремий ящик, потім принести і передати до екобус.

Марія Бойко

Фото – Нехворощанська об’єднана громада

Система Orphus