Ви тут:
Суспільство Україна 

У Мінсоцполітики розробили план з підвищення пенсій на 2022 рік

У Мінсоцполітики розробили план з підвищення пенсій на 2022 рік

Міністр соціальної політики Марина Лазебна в ефірі радіо заявила, що розробили план з підвищення пенсій на 2022 рік. У березні буде проведено індексацію, яка залежить від теперішньої інфляції.

Про це повідомили у Мінсоцполітики.

“Пенсії не повинні знецінюватися, потрібно підтримувати їхню купівельну спроможність. Ми розробили законопроєкт 4668 про індексацію пенсій для всіх пенсіонерів, який Верховна Рада прийняла у першому читанні. Всі депутати підтримують цей законопроєкт і, якщо його приймуть у цьому році, то вже у березні проіндексують пенсії для всіх”, – сказала Марина Лазебна.

Також Міністр наголосила на необхідності впровадження другого рівня пенсійної реформи.

“Про це говорять всі політики, але, чомусь, цього досі немає. Для цього потрібна політична воля і розуміння, як зробити цю систему більш захищеною, щоб люди їй довіряли. 77 країн світу мають такі системи. Накопичення людей в деяких з цих країн більші, ніж ВВП. І вони працюють на економіку своїх країн, на створення нових робочих місць, збільшують добробут людей. В Україні існує єдина солідарна пенсійна система, коли всі працюючі сплачують внески, які йдуть на виплату пенсій. Але на сьогодні мінімальний страховий внесок – 1200 гривень, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність – 1854 гривні. Тобто мінімальний внесок на третину менше навіть розрахункового прожиткового мінімуму для непрацездатних. А співвідношення пенсіонерів та працюючих майже 1:1. Тому потрібно збалансувати солідарний рівень, залежний від демографії. Доповнити його накопичувальним, щоб молодь мала гідну пенсійну перспективу, маючи накопичення на своїх рахунках”, – прокоментувала Марина Лазебна.

Система Orphus