Ви тут:
Суспільство Україна 

У Мінсоцполітики розповіли, на яку субсидію можна розраховувати в опалювальний сезон

У Мінсоцполітики розповіли, на яку субсидію можна розраховувати в опалювальний сезон

У держбюджеті 2021 року достатньо коштів на виплату субсидій у цьому році, а також для проведення перших платежів на початку наступного року всім, хто потребує допомоги. Середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальному сезоні 2021‒2022 років складатиме близько двох тисяч гривень.

Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України.

“Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету 2021 року, якими збільшено фінансування субсидій у цьому році більш ніж на 12 млрд гривень. Понад 3 млрд гривень з цих коштів піде на авансування субсидій для виплати у січні наступного року, поки будуть розроблятися порядки фінансування соціальних програм, затверджуватися довідки та кошториси на 2022 рік”, – зазначив заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

Він також зазначив, що в 12 млрд гривень також враховано потребу для збільшення на 50% обсягів використання окремих комунальних послуг у регіонах з “червоним” рівнем карантинних обмежень.

За словами Віталія Музиченка, наразі субсидія призначена вже понад 2,5 мільйонам домогосподарств, з них автоматично ‒ майже двом мільйонам.

“Це співставна цифра у порівнянні з минулим роком. Але заяви від людей продовжують надходити і з початком опалювального періоду їх кількість зросла. Минулого опалювального сезону субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримувало близько трьох мільйонів домогосподарств. Очікуємо, що цього сезону буде така ж цифра”, – зазначив Віталій Музиченко.

Водночас Віталій Музиченко зауважив, що залежно від умов споживання житлово-комунальних послуг, складу домогосподарства, рівня тарифів ця сума може складати й три-п’ять тисяч гривень.

Система Orphus