Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах реконструюють альтанку Ганни Керн

У Лубнах реконструюють альтанку Ганни Керн

Проєкт виграв минулого року в Бюджеті участі Полтавської області, куди його подала Валентина Ляшенко від ГО “PReDKI” під назвою “Ревіталізація альтанки Ганни Керн в Молодіжному парку міста Лубни”.

Голосування було активним – вдалося отримати фінансування в розмірі 200 тис. грн (з яких половина це кошти з міського бюджету Лубен). Нещодавно почалася розчистка парку для під’їзду техніки, а днями на сходах укладали плитку. 

Отже, по проекту має бути виконаний ремонт металевої покрівлі даху; відновлення дерев’яних конструкцій даху; ремонт цегляного карнизу; шпаклювання з пофарбуванням колон, карнизу;  ремонт сходів з покладенням плитки і плитки підлоги альтанки; мощення тротуарною плиткою навколо альтанки; встановлення лавочки і туристичного покажчика.

“Зараз та частина парку,  де альтанка, частково розчищена. Туристичну цікавинку вже не треба шукати в хащах. На даний момент частково виконаний ремонт карнизу і ремонт сходів. Існує проблема з під’їздом крану до альтанки, який би підняв дах для виконання ремонту металевої покрівлі. Виконавцем ремонтних робіт є фірма “Альбатрос” з Хоролу. Архітектором проекту є Ірина Казакова, візуалізацію робив архітектор Іван Василенко. Прогноз погоди на найближчі пару тижнів гарний. Тож, маємо надію, що і в цілому для альтанки прогноз її долі буде чудовий”,  – коментувала у ФБ Валентина Ляшенко.

Довідково:

“Я помню чудное мгновенье:

Передо мной явилась ты,

Как мимолетное виденье,

Как гений чистой красоты…”, – ці рядки Олександр Пушкін присвятив Ганні Керн. А працівниця Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького Тетяна Сафронова оповідає цікаві моменти життя героїні, що стосуються саме Лубен.

Ганна народилася в Орлі, в будинку свого діда Івана Петровича Вульфа, який був там губернатором. У бабусі і дідуся прожила до трьох років і потім родина поїхала до Лубен, де її батько будував другий будинок у надзвичайно мальовничому місці, на горі над Сулою, серед липових, березових і дубових гаїв, які красиво збігали терасами до річки. Перший побудований батьком Ганни будинок був ним пожертвуваний під богоугодний заклад в перший час його перебування в Лубенському повіті.

Лубни в той час були атмосферним місцем спілкування багатьох високоосвічених людей. Згодом красуня Ганна надзвичайно тепло згадуватиме час проведений тут, звідси ж її юною видали заміж за нелюбого їй генерала Керна. Але це вже інша історія.

Марія Бойко

Фото Валентина Ляшенко

Система Orphus