Ви тут:
Суспільство 

У Києві відкрили виставку “Прискорюй науку” про фізику елементарних частинок

У Києві відкрили виставку “Прискорюй науку” про фізику елементарних частинок

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відкрив виставку “Прискорюй науку” як частину тимчасової експозиції Музею науки Малої академії наук України на честь 5-річчя співпраці України з Європейською організацією ядерних досліджень (CERN).

Про це повідомили в Міністерстві освіти й науки України.

Виставка “Прискорюй науку” має вигляд шляху відкриттів, на якому відвідувачі дізнаються про фізику елементарних частинок, її фундаментальні питання та цілі, а також інструменти, які використовуються для її дослідження. Виставка складається з трьох взаємопов’язаних зон, кожна з яких занурює відвідувача у світ таємниць і невідомості.

“CERN – міжнародний дослідницький центр поблизу Женеви, де фізики та інженери досліджують фундаментальну структуру Всесвіту. Головною сферою дослідження ЦЕРН є фізика елементарних частинок – вивчення фундаментальних складових матерії та сил, що діють між ними”, – зазначив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.

Пройшовши через вхідний тунель, відвідувачі потрапляють у першу зону, де спеціальний фільм та інформаційні стенди розповідають про історію Всесвіту. Друга зона розкриває світ елементарних частинок, а в останній відвідувачі стикаються віч-на-віч з тими науковими інструментами, якими є машина LHC (Великий адронний колайдер) і експерименти. Біля виходу відвідувачі повертаються до реальності повсякденного життя, дізнаючись, як фундаментальна фізика служила і продовжує служити технологічним досягненням, від яких залежить людство.

Виставка, що займає понад 200 квадратних метрів, була розроблена для подорожей країнами, що є членами ЦЕРН. З моменту відкриття вона об’їздила багато країн у Європі та за її межами, а також відвідала Туреччину та Індію. ЇЇ модульна конструкція може адаптуватися до різних місць, оскільки три капсули можуть бути розміщені в різних конфігураціях.

Фото МОН України.

Система Orphus