Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У 2022 році планують запустити онлайн-платформу “Професійна освіта онлайн”, – МОН

У 2022 році планують запустити онлайн-платформу “Професійна освіта онлайн”, – МОН

Для ефективного онлайн-навчання в професійній освіті розробляють посібники, організовують тренінги та курси, а також створюють діджитал інструменти, зокрема симулятори й мобільні додатки.

Про це розповіли спікери заходу з організації дистанційного та змішаного навчання в межах Всеукраїнського тижня професійної освіти 25 листопада, повідомили у Міністерстві освіти.

“Коли розпочалась пандемія, ми вперше зіткнулися з необхідністю організації навчання в онлайн-форматі. У професійній освіті 60% навчання – практика, учням необхідно бути в майстернях і постійно практикуватись для здобуття професійних навичок. Так, адаптувати практичне навчання до дистанційного формату стало викликом для нас. Однак завдяки підтримці міжнародних партнерів і роботодавців маємо десятки проєктів, які роблять навчання онлайн доступним та легким”, – зазначила директорка директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

40 педагогів закладів професійної освіти пройшли тренінг зі створення онлайн-курсів. Невдовзі учасники запустять власні онлайн-курси з чотирьох професій. Крім того, у 2022 році планується запуск онлайн-платформи “Професійна освіта онлайн”, яка допоможе учням переглядати курси, майстер-класи та лекції з конкретних професій.

Спікери презентували цифрові інструменти для інтерактивного онлайн-навчання, зокрема навчальний посібник у вигляді мобільного додатку “Труби та арматура” для учнів-сантехніків. Вони також розповіли про проєкт “Професія творити моду», який містить серію електронних посібників для створення одягу на професійному рівні.

Система Orphus