Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цього дня у різні роки на Сході України загинули семеро українських військових, двоє – з Полтавщини

Цього дня у різні роки на Сході України загинули семеро українських військових, двоє – з Полтавщини

Сьогодні, 21 листопада, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

У заході взяли участь близькі загиблих героїв, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, представники НГУ, військовослужбовці Київського гарнізону.

Дзвін Пам’яті пролунав сім разів…

У 2014 році загинули у бою за Україну :

Солдат БАЙДЮК Володимир Іванович

Доброволець ВОЛОВИК Всеволод Валентинович

Солдат ГНАТЕНКО Анатолій Олексійович

Народився 13 липня 1976 року у селі Погарщина, Лохвицького району. Був солдатом, кулеметником у 92-ій окремій механізованій бригаді.

Загинув 21 листопада 2014 року біля міста Щастя під Луганськом, підірвавшись на протипіхотній міні, йдеться у Книзі пам’яті полеглих за Україну.

Залишились батьки, дружина та донька.

Похований у с. Дібрівне, Лохвицького району. 

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Старший солдат КРІВЧЕНКО Сергій Федорович

Народився 14 грудня 1984 року у Максимівці, Кременчуцького району. Мав звання: Старший солдат. Був старшим водієм у 92-ій окремій механізованій бригаді.

Загинув 21 листопада 2014 р. біля міста Щастя під Луганськом, підірвавшись на протипіхотній міні.

Залишилась дружина та 4-річна донька.

Похований у Максимівці Кременчуцького району.

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Рішенням Полтавської обласної ради від 21 жовтня 2015 р. нагороджений відзнакою “За вірність народу України” І ступеня (посмертно).

Молодший сержант ТОМАК Микола Миколайович

У цей день внаслідок бойових дій з російськими окупантами у 2015 році загинули:

Молодший сержант КРЮЧКОВ Віктор Леонідович

Капітан МАКСИМЕНКО Ігор Павлович

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті. Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано плац для проведення урочистих церемоніальних заходів та Пам’ятний знак, у якій вмонтовано осколки снарядів із Дзвоном Пам’яті. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Фото: Міноборони

Система Orphus