Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

“Сила духу”: полтавців запрошують на виставку інклюзивного мистецтва

“Сила духу”: полтавців запрошують на виставку інклюзивного мистецтва

5 листопада відбудеться виставка інклюзивного мистецтва “Сила духу” у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

Виставка інклюзивного мистецтва “Сила духу” спрямована на розвиток потенціалу митців з інвалідністю та їх професіоналізації, активне залучення людей з інвалідністю до культурно-мистецького життя в Україні та популяризацію інклюзивного мистецтва, повідомили організатори у фейсбуці.

“Особи з інвалідністю різних нозологій, особливо на візках, гостро потерпають від браку можливостей для самореалізації і соціалізації, особливо ті, хто мешкає поза обласним центром. Усі не можуть стати паралімпійцями чи творити шедеври Пікассо. Однак, вони можуть і мають потребу займатися рекреаційними видами спорту та інклюзивним мистецтвом. У них є таланти створювати оригінальні вироби, виступати на сцені із різножанровими номерами, що дає дуже значний терапевтичний ефект. Але така практика поки що не має належного розповсюдження в Україні. Ніде не створюються спеціальні заклади для занять рекреаційними видами спорту, а наявні спортивні споруди не мають доступних пристосувань та можливостей виділяти час для занять особам з інвалідністю. Також в Україні немає спеціальної галереї для експонування творів осіб з інвалідністю. Створюється зачароване коло – такі люди не виходять займатися спортом і не займаються творчою реабілітацією, бо немає умов, а владні структури не бачать необхідності вкладати кошти у створення безбар’єрності, спортивних та культурних закладів, бо начебто немає осіб з інвалідністю. Дана виставка об’єднала багатьох сильних духом і талантами митців з інвалідністю”, – розповів керівник Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів “Союз організацій інвалідів України” Сергій Чумак.

На виставці представлені твори живопису та декоративно-прикладного мистецтва від авторів з різних областей України. Серед наймолодших учасниць – полтавська художниця Вероніка Дядюк.

Усі твори увійдуть до ексклюзивного каталогу і виставлені на благодійний продаж – виручені кошти підуть на підтримку авторів і розвиток творчої реабілітації у Полтавській області.

Фото: фейсбук

Система Orphus