Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Сумновідомий танкер Delfi вирішили продати на металобрухт

Сумновідомий танкер Delfi вирішили продати на металобрухт

Судно остаточно стало держвласністю – його продадуть, щоб компенсувати збитки АМПУ і сплатити штрафи.
Адміністрація морпортів України продасть на металобрухт корпус танкера Delfi, який раніше затонув біля Одеси.

Про це заявив в.о. керівника АМПУ Олександр Голодницький, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, судно остаточно стало державною власністю та буде продано з метою компенсації збитків АМПУ і сплати штрафів.

“Рішення суду першої інстанції нарешті виявилося останнім, оскільки було порушено процедуру апеляції. Тому рішення про те, що судно Delfi – державна власність, набуло чинності. Ми зараз представляємо проект розпорядження, щоб зафіксувати, що судно у сфері управління Міністерства інфраструктури. А далі або ДП МТП Чорноморськ, або АМПУ займатимуться подальшим продажем корпусу, швидше за все, як брухт”, – каже Голодницький.

“Від формального власника судна, компанії Mister Drake PC, суд вимагає компенсувати збитки АМПУ від проведення аварійно-рятувальних робіт – близько 2,7 мільйона гривень. Також йдеться про необхідність сплатити близько 16 тисяч доларів штрафу за розлив нафтопродуктів і забруднюючих речовин із судна”, – додало Радіо Свобода.

Водночас Голодницький визнає, що невідомо, чи будуть виплачені ці кошти. Згідно з розслідуванням британських журналістів, юридичний власник судна навіть не має статутного капіталу.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року танкер Delfi зазнав аварії біля узбережжя Одеси в районі одного з міських пляжів. Під час аварії танкера одеські водолази врятували трьох членів екіпажу.

Система Orphus