Ви тут:
кримінал Суспільство Україна 

Справи Майдану: оголосили підозри дев’ятьом експосадовцям часів Януковича

Справи Майдану: оголосили підозри дев’ятьом експосадовцям часів Януковича

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру дев’ятьом колишнім високопосадовцям – учасникам організованої злочинної групи під керівництвом колишнього Президента України Віктора Януковича.

Про це повідомили у ДБР.

Серед підозрюваних – Міністр оборони України, голова Служби безпеки України та його перший заступник – керівник Антитерористичного центру, Міністр внутрішніх справ України та його заступник, начальник Головного управління – командувач внутрішніх військ МВС України, т.в.о начальника Головного управління МВС України в м. Києві,  заступник начальника Головного управління – начальник міліції громадської безпеки ГУМВС України в м. Києві та командир ПМОП “Беркут”, підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві.

Усі вони підозрюються у вчиненні тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень під час масових акцій протесту, які проходили у центрі Києва з 18 до 20 лютого 2014 року, а саме:

• вчиненні терористичного акту з метою залякування населення, що призвело до настання тяжких наслідків та загибелі людей;

• спричиненні учасникам акцій протесту тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, умисних вбивств та замахів на умисні вбивства з використанням вогнепальної зброї та спецзасобів;

• перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалося насильством, застосуванням зброї та спеціальних засобів і спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним та громадським інтересам, інтересам юридичних осіб;

• незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій.

“Встановлено, що через дії цієї організованої злочинної групи лише у зазначений період загинуло 76 громадян та понад 800 отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Повідомлення про підозру відповідно до вимог ч. 1 ст. 278 КПК України надіслано на адреси останніх відомих місць проживання підозрюваних. Також на виконання ч. 2 ст. 297-5 КПК України з метою належного забезпечення підозрюваним права на захист копії письмового повідомлення про підозру вручені або надіслані їх захисникам. Повідомлення про підозру здійснено на підставі доказів, зібраних за 8 років, та є передумовою подальшого завершення досудового розслідування й відкриття матеріалів для ознайомлення стороні захисту”, – йдеться у повідомленні ДБР.

Щодо експосадовців обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На сьогодні слідчі ДБР формують увесь масив зібраних доказів для виконання наступного процесуального кроку – надання їх для ознайомлення стороні захисту та можливості скерування обвинувального акта до суду за спеціальною (заочною) процедурою. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Фото: УП

Система Orphus