Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

СБУ запобігла можливій передачі спецслужбам РФ секретних даних про підрозділи ППО

СБУ запобігла можливій передачі спецслужбам РФ секретних даних про підрозділи ППО

У Вінницькій області викрили посадовця однієї з військових частин Повітряних сил Збройних Сил України на прихованому збиранні секретних відомостей.

Під час слідчих дій у нього вилучили незаконно одержані матеріали щодо систем захисту вітчизняних оборонних об’єктів, у тому числі підрозділів бойової авіації. Наразі перевіряється інформація щодо причетності військовослужбовця до агентурної мережі російських спецслужб, повідомили в СБУ.

“Встановлено, що посадовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Для цього він незаконно копіював секретні оборонні відомості і зберігав їх за місцем свого проживання. Крім того, у ході досудового розслідування встановлено факт добровільного набуття громадянства РФ його двома близькими родичами. За даними слідства, до 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованої АР Крим. При цьому один з них приховав наявність російського громадянства під час вступу до одного із закладів вищої освіти Збройних Сил України”, – йдеться у повідомленні.

За матеріалами СБУ йому скасовано допуск до держтаємниці та звільнено з лав військового вишу.

Читайте також: Дистанційно зламували телефони, крали паролі та продавали інформацію: СБУ затримала хакерів

За обома фактами, у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 422 (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості) Кримінального кодексу України, проводилися слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності винних осіб.

Фото: СБУ

Система Orphus