Ви тут:
Суспільство Україна 

СБУ викрила злочинців, які щомісяця виготовляли по 1 тис. фейкових свідоцтв про вакцинацію від COVID-19

СБУ викрила злочинців, які щомісяця виготовляли по 1 тис. фейкових свідоцтв про вакцинацію від COVID-19

Служба безпеки України заблокувала  діяльність міжрегіонального угрупування, яке займалося підробками ПЛР тестів та свідоцтв про вакцинацію. За попередньою інформацією, ділки «заробляли» понад 3 млн грн щомісяця, а більшість їхніх клієнтів – заробітчани, які хотіли виїхати за кордон.

За повідомленням СБУ, група зловмисників складалася із 4 осіб: мешканців Запоріжжя та Львівщини.

Організатор оборудки шукав «клієнтів» серед охочих працевлаштуватися за кордоном. Його спільник, який здійснював рейсові міжнародні перевезення людей, також поповнював клієнтську базу. Інші – виготовляли підробки та виконували роль кур’єрів.

Міжнародний сертифікат про вакцинацію «коштував» 40 євро, а негативний ПЛР-тест ‒ 500 гривень. Для «оптових» замовників діяла гнучка система знижок.

Щомісяця зловмисники виготовляли майже 1000 сертифікатів про вакцинацію та 2000 негативних ПЛР тестів.

Готові «замовлення» ділки відправляли через популярні поштові сервіси та кур’єрів. «Оплату» отримували на банківські картки або готівкою.

У ході обшуків, проведених за місцем фактичного мешкання зловмисників, виявлено та вилучено:

  • підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19;
  • бланки з негативними результатами ПЛР тестів;
  • чорнову бухгалтерію;
  • підроблені документи, необхідні для працевлаштування за кордоном (запрошення на роботу за кордоном від реальних установ та підприємств та довідки для державних органів влади європейських держав);
  • поліграфічне обладнання, комп’ютерну техніку, які використовувалися для виготовлення підробок;
  • мобільні телефони з доказами протиправної діяльності.

 

Наразі вирішується питання щодо оголошення зловмисникам про підозру за ч. 1 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) та ч. 1 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Перейти до вмісту