Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

СБУ викрила масштабні схеми COVID-фальшувань одразу в трьох областях України

СБУ викрила масштабні схеми COVID-фальшувань одразу в трьох областях України

За минулу добу СБУ заблокувала злочинні схеми у Києві, Харкові та Івано-Франківську. Загалом зловмисники виготовляли по декілька сотень підробок щодня, а їхній “прибуток” становив мільйони гривень.

За інформацією СБУ, на Київщині троє зловмисників запустили цілу “типографію”, яка щодня виготовляла до 20 підробок. Під “офіс” вони орендували 2 квартири у Києві. Схема проіснувала майже рік. За попередніми підрахунками, її місячні обороти сягали 3 млн грн.

За даними слідства, ділки шукали “клієнтів” через спеціально створений телеграм-канал. Після отримання заявки вони вносили в “документ” персональні дані та друкували фальшивку. Готові замовлення надсилали через популярні поштові сервіси.

Для надання підробкам достовірного вигляду зловмисники наносили на них QR-код, який після зчитування переводив на фіктивний сайт медичного закладу.

Вартість фейкового ПЛР-тесту становила 750 гривень, а сертифікату про вакцинацію – 4500 гривень.

На Харківщині СБУ викрила турагентство, яке виготовляло фейкові ПЛР-тести, як “бонус» до путівки.

За матеріалами слідства, організували оборудку власники туристичних агентств, які надавали послуги з оформлення документів для виїзду за кордон. “Бонусною” пропозицією ділків були готові ПЛР-тести з “негативним” результатом. За такою «популярною» послугою до них звертались навіть клієнти з інших турагенцій.

Фальсифіковані документи використовувались для швидкого та безперешкодного перетину кордону, а також для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції після в’їзду в Україну.

Наразі відомо, що протиправна схема існувала з початку 2021 року. Довідку ділки виготовляли впродовж доби, а її вартість становила 500 гривень. 

За інформацією СБУ, власник трьох туристичних агенцій з Івано-Франківська забезпечував своїх клієнтів повним пакетом документів, необхідних для виїзду за кордон, у тому числі й фейковими довідками про негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19.

За даними слідства, зловмисник виготовляв довідки на бланках двох загальноукраїнських медичних лабораторій. 

Для правдивість зловмисник створив фейковий вебсайт, який імітував сторінку відомої медичної лабораторії. Після переходу за QR-кодом, сканованим із фальшивки, на “сайті” можна було побачити результати “свого тестування” на офіційному бланку медичної установи.

Наразі за усіма виявленими фактами вчинення злочинів зловмисникам правоохоронці оголосили підозри.

Фото СБУ

Система Orphus