Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Розчаклування недуги”: полтавські історики видали колективну монографію

“Розчаклування недуги”: полтавські історики видали колективну монографію

З ініціативи Центру історико-антропологічних досліджень Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка підготовлена й опублікована колективна монографія “Розчаклування недуги: локальна традиція, “старі” хвороби та “нова” медицина в Україні XVIII–XIX ст.”.

Її науковими редакторами стали доктори історичних наук – Ігор Сердюк (ПНПУ імені В. Г. Короленка) і Володимир Маслійчук (Національний університет “Києво-Могилянська академія”), повідомили у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка.

Монографію прорецензували доктор історичних наук Вадим Ададуров (Український католицький університет) і кандидатка історичних наук Алла Попружна (Академія Державної пенітенціарної служби). Серед авторів видання – аспіранти й уже відомі фахівці, які працюють у провідних університетах і академічних інститутах країни: Анастасія Подгорна, Святослав Чирук, Оксана Карліна, Валентина Шандра, Ганна Клименко й Олексій Сокирко.

“Так вийшло, що ця книга з’явилася в час чергового спалаху захворюваності на Covid-19 і загострення дебатів довкола необхідності вакцинування, ролі держави, дієвості вживаних заходів і (не)довіри до офіційної медицини. Але все ж хотілося, щоб видання насамперед стимулювало інтерес до наукового вивчення історії медицини в контексті уявлень про тілесність, роль лікаря, постання медикалізації та конкуренції або співіснування “наукових” й “міфологізованих” пояснень, іншування хворих”, – зазначив Ігор Сердюк.

У монографії йдеться про початки нових медичних уявлень та державної системи медицини. Дослідники звертають увагу, як імперські ініціативи втілювалися на локальному рівні й накладалися на місцевий контекст, а наукові знання поєднувалися із традиційними практиками зцілення. Окремі розділи монографії написані в межах виконання наукового проєкту “Якість життя та демографічні характеристики населення Наддніпрянської України другої половини ХVІІІ – початку ХХ ст.”, який торік переміг на конкурсі “Підтримка досліджень провідних та молодих учених” Національного фонду досліджень України.

З виданням можна ознайомитися в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського, університетській бібліотеці імені М. А. Жовтобрюха та Центрі історико-антропологічних досліджень.

Фото: ПНПУ

Система Orphus