Ви тут:
Суспільство Україна 

Радіодиктант-2021: опублікували правильний текст

Радіодиктант-2021: опублікували правильний текст

На сайті Українського радіо 11 листопада опублікували правильний текст радіодиктанту, який створив і диктував у прямому ефірі 9 листопада письменник Юрій Андрухович.

Нагадаємо, радіодиктант щороку відбувається в один і той же день – 9 листопада – у День української писемності та мови.

Правильний текст диктанту

Слідом за пам’яттю

Парк! Як добре, що він у нас був. І не просто був, а буяв, дихав, заманював – такий величезний, розкинутий на незліченних гектарах, невимірний. Кожен із нас, молодших і старших, приходив до нього трохи не з побожним онімінням і завжди відкривав щось таке, що хоча б на пів життя залишиться спомином. Наш парк перевершував будь-який інший, він був чудесним лісом. Він існував поза часом і в позачасі тривав.    

Покинутий десь на галявині псевдокитайський павільйон, застиглий танок гіпсових німф довкола рясно порослого асфоделями пагорба, заґратований і напівзавалений каменями лаз у розбійничу печеру… Я міг би тягнути й далі цей перелік моїх тодішніх дивовиж. І всі вони трапилися протягом одного-єдиного літа! Бо кожне моє, як і моїх ровесників, літо минало – ні, пролітало, проносилося! – в парку, в його іноді аж до грудей високій траві.

Хоч найважливіша була осінь. Ви її любите? Якщо ви незлюбили осінь, то вам у дитинстві не пощастило з парком. Таким, як мій, що спершу заливав усього себе червоною й жовтою барвами в цілковитій невичерпності їхніх напівтонів, а відтак поступово скидав ту червінь і жовтину, до решти, дощенту оголюючись на зиму. Тоді-то й наставала пора особливої чуйності: млистими передсвітанковими годинами до парку  починали заходити невеликі групи мисливців.          

 

Текст диктанту можна було надіслати на перевірку онлайн (на електронну пошту протягом 24 годин або через електронну форму на сайті Українського радіо) або офлайн (паперового листа за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001).

Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1 – 2 місяців залежно від кількості отриманих листів.

Система Orphus