Ви тут:
Суспільство Україна 

Рада прийняла у першому читанні євроінтеграційний законопроєкт “Про поштовий зв’язок”

Рада прийняла у першому читанні євроінтеграційний законопроєкт “Про поштовий зв’язок”

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт №4353 «Про поштовий зв’язок».

У четвер, 17 листопада, під час пленарного засідання 267 депутатів підтримали документ, що розроблений народними депутатами – членами Комітету з питань транспорту та інфраструктури за участю Міністерства інфраструктури України, АТ «Укрпошта» та учасників ринку.

Його розроблено для адаптації законодавства України у сфері надання послуг поштового зв’язку із нормами ЄС та на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомили у пресслужбі Укрпошти.

Законопроєкт врегульовує ряд питань щодо надання доступних для користувачів універсальних послуг поштового зв’язку, стимулювання розвитку конкуренції, спрощення процесів, підвищення відповідальності операторів перед клієнтами у разі надання послуг не належної якості.

Зокрема, модернізацію поштової інфраструктури завдяки оновленню поштових скриньок та встановленню поштоматів з QR-кодами, спрощення отримання посилок, введення електронної марки, що дасть можливість мінімізувати їх фальсифікацію тощо.

«Вдячний народним депутатам України за підтримку законопроєкту. Це перший крок до модернізації поштового зв’язку в Україні та будуть законодавчо врегульовані питання розвитку сучасних поштових послуг, чітко виписані конкурентні засади і питання, що турбує гравців ринку – кількість «захищених» за призначеним оператором послуг. В законопроєкті нарешті виписано можливість використання сучасних технологій: електронний підпис, електронна марка, поштомати. В підсумку клієнт отримає швидке обслуговування та сучасні зручні послуги, а ми модернізуємо інфраструктуру», − сказав генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Система Orphus