Ви тут:

Проектування спортивних залів

Проектування спортивних залів

Спортивний зал – відкрита або огороджена споруда, будівля, комплекс. У ньому встановлений інвентар для тренувань, є відповідне покриття для підлоги. Сюди приходять майбутні та чинні спортсмени для розминки, занять спортом. У приміщеннях на майданчиках проводяться ігри, змагання, заходи. Проектування спортивних залів завжди проводиться за нормами законодавства та з урахуванням вимог замовника.

Влаштування площі приміщення для тренувань вимагає дотримання правил безпеки. Важливо, щоб територія вийшла комфортною для учасників змагань, тренерів, глядачів. Відкриті площі – це стадіони, бігові доріжки. До закритих належать басейни, корти, манежі, ковзанки.

Цікаво! Насамперед визначається призначення об’єкта. Спортзали робляться відкритими чи закритими, зимовими чи літніми. У першому випадку встановлюється опалення.

Яких вимог дотримуватись

Упорядкування проекту проводиться з урахуванням таких моментів:

  • спортивно-технологічні характеристики. Окремі зони для занять, ігор мають відмінності, зазвичай типові;
  • планування розширення надалі. Приміщення робляться вузькоспрямованими чи універсальними. У разі їх легко трансформувати під різні завдання — наприклад, футболу, баскетболу;
  • простий доступ інвалідів. Для цього на об’єктах встановлюються пандуси, робиться розмітка. Додатково облаштовують санітарно-побутові споруди, передбачають відділ для інвалідів у вбиральні;
  • розширення комплексу. Окрім спортзалу, у приміщенні присутні роздягальні, душові. Іноді додають ресторани, кав’ярні, магазини здорового харчування;
  • розташування місць для глядачів.

Майбутня будівля розраховується під одночасне перебування великої кількості людей. Під час заходів у залі перебувають глядачі, учасники, тренери. БНіП суворо регламентує правила пожежної безпеки, інженерно-технічне забезпечення. Необхідна реалізація активних та пасивних заходів.

Що враховується

Проект складається за участю архітекторів, інженерів, будівельників. Щоб грамотно написати та погодити документацію, замовник надає інформацію про спортзал. Він називає призначення та склад комплексу, каже, чи планується у ньому розміщення готелів, розважальних закладів.

Замовник визначає специфічні вимоги до залу та поєднаних приміщень в цілому та окремо. Фахівці поцікавляться переліком необхідних інженерних комунікацій.

Джерело: сайт promstan.com.ua

 

Система Orphus