Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Повернувся до улюбленої справи: фотохудожнику з Полтавщини “Рука допомоги” дала другий шанс

Повернувся до улюбленої справи: фотохудожнику з Полтавщини “Рука допомоги” дала другий шанс

Фотохудожник Євгеній Корнієнко став учасником проєкту “Рука допомоги” і отримав можливість повернутися до занять улюбленою справою.

Про це розповіли у Міністерстві соціальної політики.

Фотозйомкою Євгеній Корнієнко захоплювався з дитинства. Тоді, коли ще всі фотографії були чорно-білими, а чи не всі хлопчики мріяли про «Смену» чи «Зеніт», якими можна було б фотографувати друзів. З того часу, як мама подарувала підліткові простенький фотоапарат, він не випускав його з рук. Нині в його руках цифровий «Sony a7III» вартістю 70 тисяч гривень.

“Мій фотоапарат належить до верхнього сегменту любительської лінійки фотоапаратів Sony. Але це дуже хороша техніка, яка дозволяє робити знімки й відео високої якості. Раніше я мав досвід роботи професійної фото- і відеозйомки, і ось тепер, завдяки проекту «Рука допомоги», що реалізувався Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку у 2016-2019 роках, знову повернувся до своєї улюбленої справи”, – пояснює 46-річний Євгеній Корнієнко, батько чотирьох дітей із села Шилівка Зіньківської ТГ Полтавської області.

За освітою Євгеній Корнієнко пілот гелікоптера. Однак працювати за спеціальністю йому не довелося – наприкінці 90-х, коли він навчався, Кременчуцький льотний коледж не мав навіть пального на заправку вертольотів для практичних польотів. У коледжі на військовій кафедрі отримав звання молодшого лейтенанта запасу, нині старший лейтенант. Тож випускник престижного навчального закладу, «опустившись на землю», переїхав із Кременчука до села Шилівка у Зіньківському районі. Тут він одружився, тут народилися їхні донечки, тут встиг освоїти професію будівельника, займався виготовленням меблів. Але в душі він завжди був фотографом, тож продовжував експериментувати у фотосправі, вивчати техніку і знімати… Євгеній зумів передати свою любов дружині і разом вони почали займатися зйомкою весіль, випускних у садочках та школах, зареєструвавшись як приватні підприємці. Але довго так працювати не вдалося.

“Взимку у фотографа в сільській місцевості роботи майже немає, а податки потрібно сплачувати постійно. Це змусило нас закрити підприємницьку діяльність. Ми оформилися у Зіньківському районному центрі зайнятості як безробітні. То було три роки тому, і в той час на Полтавщині діяв пілотний проект «Рука допомоги». У Центрі нам розповіли про умови участі у пілоті, який давав можливість тривалим малозабезпеченим безробітним отримати безвідсоткову поворотну допомогу від держави для відкриття власної справи. За всіма параметрами наша багатодітна малозабезпечена родина мала право взяти в ньому участь. І ми ризикнули знову стати підприємцями, але вже маючи фінансову підтримку від держави”, – розповідає Євгеній.

Подружжя Корнієнків навіть не роздумувало над тим, яким бізнесом зайнятися. Маючи досвід у наданні послуг з фото- та відеозйомки, Євгеній вирішив, що за кредитні кошти придбає хороший фотоапарат. Але 70 тисяч гривень було малувато для того, щоб одразу працювати на повну потужність – потрібні були фотоспалахи, швидкісні картки й техніка для відеозйомки. Тож дружина Євгенія, Наталія, також захистила бізнес-план, під який була придбана необхідна техніка для зйомки.

“Для того, щоб бізнес працював і розвивався, необхідно напрацювати базу клієнтів. Але для цього потрібен час. Добре, що мене вже тоді знали в окрузі. Сьогодні пропонуємо свої послуги дитсадкам, школам, молодятам. Нас запрошують у Зіньків та навколишні села, бувають замовлення і з Полтави, і з сусідніх областей, де значно вища конкуренція”, – зазначив Євгеній.

Для Євгенія його дитяче захоплення досі наче магія. Він давно став фотохудожником європейського рівня. Його портрети, пейзажі, макрозйомки передають усі емоції життя, зачаровують деталями. На сьомому бієнале імені Степана Назаренка «Фотопортрет 2019» його фотографія «Феєрія мрій» була відібрана серед тисяч світлин на виставку і додана в каталог цього престижного конкурсу фотопортретів, який проходив в Івано-Франківську. А нещодавно полтавці мали змогу милуватися художніми знімками Євгенія Корнієнка в обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського. Це була перша персональна виставка фотохудожника у Полтаві, яка мала назву «Барви життя» й складалася з 45 різножанрових робіт. Після Полтави виставка «подорожуватиме» по Зіньківщині та Опішні.

За словами Євгенія Корнієнка, йому подобається працювати у різних жанрах фотомистецтва, в тому числі в техніці чорно-білого знімка.

«Такі світлини не відволікають кольорами, й на них можна розгледіти душу людини», – каже він.

З січня наступного року в Україні починає діяти бюджетна програма, механізми якої були успішно апробовані в пілотному проекті «Рука допомоги».
Бажаючим вийти зі стану бідності малозабезпеченим і довготривалим безробітним буде запропонована допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Вагома перевага цього механізму в тому, що допомогу можна повертати за рахунок сплачених у процесі підприємницької діяльності податків і соціальних внесків. Тобто, сума до повернення зменшуватиметься з кожним податковим платежем. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

Детальний опис механізму надання допомоги міститься за посилання.

Система Orphus