Ви тут:
кримінал Суспільство Україна 

Понад 3 тисячі сім-карт та 20 тисяч акаунтів: СБУ викрила ботоферму, яка здійснювала інформдиверсію проти України

Понад 3 тисячі сім-карт та 20 тисяч акаунтів: СБУ викрила ботоферму, яка здійснювала інформдиверсію проти України

У Херсонській області служба безпеки України викрила потужну ботоферму, яка діяла в інтересах російських спецслужб.

Про це повідомили на сайті СБУ.

Зловмисники проводили спеціальні інформаційні операції для розхитування суспільно-політичної обстановки в Україні. Для цього вони створили понад 20 тисяч фейкових акаунтів у соцмережах, форумах та популярних месенджерах.

“Через анонімні профілі поширювали дезінформацію про внутрішню ситуацію у нашій країні. Крім того, зловмисники розсилали неправдиві повідомлення щодо «мінування» інфраструктурних об’єктів на території регіону”, – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, до організації ботоферми причетні декілька місцевих жителів. Технологічне обладнання встановили за адресами свого проживання. Для маскування акаунтів зловмисники використовували спеціальні телекомунікаційні пристрої. Оплату від своїх «кураторів» вони отримували через заборонені російські платіжні системи.

Під час обшуків за адресами перебування організаторів протиправної діяльності у Херсонській області правоохоронці виявили: понад 3 тисячі сім-карток, комп’ютерну техніку із доказами незаконних дій.

Наразі правоохоронці вирішують питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру у вчиненні злочину та обрання судом мір запобіжних заходів.У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування.

Система Orphus